Letöltések
Az Uponor Ecoflex VIP Thermo csövek, az EN 15632 európai szabvány alapján készültek, fűtési- és hűtési alkalmazásokhoz. A Single csövek nagy térfogatáram-igényű projektekhez használhatók. A Twin csövek egy köpenycsőben kínálják az előremenő és visszatérő csöveket. A szigetelőanyag rendkívül kedvező hővezetési tulajdonsággal a haszoncsövek pedig kiemelkedő flexibilitással rendelkeznek.
Térhálósított polietilén csővezetékek szerelésére szolgáló kötési technológia helyi és távfűtési felhasználású meleg- és hidegvizes rendszerekhez. A két csőcsatlakozó-sorozat 25-110 mm-es mérettartományban elérhető: PN 6 and PN 10. A csőcsatlakozó kender helyett O-gyűrűs tömítéssel rendelkezik a gyors, megbízható szerelés érdekében. A szereléshez az alábbi szerszámokra van szükség: Csővágó, szike, seger gyűrű leszedő, imbuszkulcs, kézi fűrész, kenőanyag,
A jégpálya felületének hűtésére csővezetékeket kell beépíteni a betonrétegbe, melyekben hűtőfolyadékot kell áramoltatni. A csővezetékek térhálósított polietilénből készülnek az ellenálló-képesség és a hosszú időtartam igény miatt. A csővezetékek a jégpálya melletti osztó-gyűjtő rendszerre csatlakoznak gyorscsatlakozókkal, melyek szereléséhez különleges szerszám nem szükséges. Fontos, hogy a betonban ne legyenek kötések az esetleges meghibásodások elkerülése végett. Az Uponor pályahűtő rendszer telepítésekor szakembereink segítik a kivitelezést az esetleges szereléstechnológiai hibák elkerülése végett. Magyarországon mára már több mint ötven jégpálya hűtőrendszere készült Uponor termékekből a megrendelők megelégedésére.
Az Uponor Ecoflex Quattro minden követelményt kielégítő, minden-egyben csővezetéki megoldás: kiterjedt ellátó hálózatokhoz vagy egyetlen épület csatlakoztatásához. Egyetlen köpenybe foglalja a fűtési, a melegvizes és a cirkulációs csővezetékeket: két haszoncső szolgál a használati melegvíz szállítására, kettő pedig fűtésre.
Az Uponor Ecoflex Aqua csővezeték megbízható választás a melegvíz higiénikus és energiatakarékos elosztásához, földfelszín alatt. A VIP Aqua csövek két változatban kaphatók: egycsöves (Single) a nagy térfogatáram-igényekre; vagy kétcsöves (Twin), amely egyetlen köpenybe foglalja a melegvizes és a cirkulációs haszoncsöveket. A szigetelőanyag rendkívül kedvező hővezetési tulajdonsággal a haszoncsövek pedig kiemelkedő flexibilitással rendelkeznek.