Letöltések
Az irodák gyakran nagymértékű hőterhelésnek vannak kitéve a besütő napfény miatt, különösen az ablakok közelében. Ilyen helyeken ajánlott a gyorsan reagáló, nagy teljesítményű, beépített csőregisztereket használó Contec ON rendszer alkalmazása. Az Uponor Contec ON speciális műanyag csőrögzítő rendszerháló biztosítja, hogy a csövek pontosan csak pár milliméterrel a mennyezet alsó síkja felett helyezkedjenek el, egyben az alsó erősítés távtartójaként is funkcionál.
Az Uponor mennyezthűtési és mennyezetfűtési rendszerei hangtalan működést bitztosítanak, és légáram nélkül hozzák létre a kívánt hőmérsékletet. Ennek köszönhetően prémium érzés a forró nyári napokon egy ilyen rendszerrel hűtött helyiségben dolgozni vagy pihenni, mert az egyenletesen eloszló hűvösség olyan hangulatot teremt, mint amikor egy passzív ház földbe mélyesztett falából a talaj kellemes hűvössége árad minden légmozgás nélkül. A rendszer tökéletesen egészségés mert nincs huzat, illetve a pollen és baktérium-keringtetés veszélyeitől is megóv. A rendszerek működtetéséhez hőszivattyú szükséges.
Innovatív csőfektető rendszer padlófűtéshez és hűtéshez. A csövek köré tépőzáras rögzítő szalag van tekerve; a szigetelő panelt pedig ennek megfelelő öntapadó fóliával borítják. Amikor a csöveket a megfelelő helyzetben a tapadó felülethez nyomják, a tépőzár belekapaszkodik a fólia hurkaiba, és fixálja a csövet, garantálva a tökéletes rögzítést.
A Smatrix Style az Uponor elegáns és ultravékony szobatermosztátja, amely amellett, hogy a legmodernebb dizájnt képviseli korszerű mérési technológiával is rendelkezik. A Smatrix intelligens szobatermosztát rendszer részeként a Smatrix Style folyamatosan figyeli a környezet változásait és optimális komfortérzetet biztosít az energiahatékonyság növelésével. A Smatrix Style ugyanakkor harmonikusan illeszkedik otthonának bármely helyiségébe, az elegáns, minimalista stílusnak köszönhetően.
Az Uponor Uni Pipe PLUS egy egyedi varrat nélküli ötrétegű csővezeték. Egyaránt alkalmazható vízellátási és fűtési/hűtési célokra. A forradalmi technológiának köszönhetően a hajlítási sugár átlagosan 40 százalékkal kisebb a jelenleg alkalmazott többrétegű csöveknél, így irányváltások esetén idő és további plusz költség spórolható meg a cső egyszerű hajlításával.