Letöltések






Az Aumüller szóló és tandem RWA (hő- és füstelvezető) készülékek orsós nyitószerkezetekből, reteszmozgatókból, konzolokból és vezérlő modulokból álló készletek. Homlokzati ablakok és felülvilágítók nyitására egyaránt alkalmazhatók, előbbinél kb. 90°-os, utóbbinál kb. 160°-os szögben történő nyitáshoz.

AZ FTA karos mozgatóknak téglalap formájú alumínium háza és oldalt elhelyezett könyökkarja van, mely zárt pozícióban a ház mellé simul. A nyitási szög 93°-ban maximált, a nyitási idő pedig hozzávetőlegesen 45 másodperc. A házban helyezkedik el a mikroprocesszoros vezérlés és a motor. A lágy indítás és lágy megállás egyszerre óvja a túlterheléstől a nyílószárnyat és a kapcsolódó szerkezeteket az idő előtti elhasználódástól. Az FTA karos mozgatók oldalt nyíló ablakokra vagy ajtókra szerelhetők annak érdekében, hogy tűz esetén automatikusan nyissanak friss levegő utánpótlást biztosítva, úgy, hogy egyébként a napi használatot se akadályozzák.

Az Aumüller RWA és VENT rendszerek napi kontrollját, kézi működtetését, kezelését teszi lehetővé.

A KS15 nagy terhelhetőségű láncos motor alkalmazható nagyon nagy és/vagy nehéz ablakszárnyak nyitására és zárására a tetőn, vagy akár a homlokzaton. Az alacsony zajszintű működésnek, valamint a lágy indításnak és leállításnak köszönhetően működés közben alig hallható, így zajérzékeny területeken is használható.

Az LSF7000 vezérlőközpont (rendszer) liftaknákhoz kifejlesztett kompakt vezérlőközpont mely a normál digitális RWA vezérlésen túl, optikai füstérzékelőket, CO₂ gáz mintavételezőt, szirénát és fényjelzőt (villanófény, forgó jelzőfény) is tartalmazhat. A liftaknák levegőjének vizsgálatára a füst-, hőmérséklet-, és a CO₂ érzékelők szolgálnak. A vezérlőközpont rendszerre közvetlenül csatlakoztatható a vezérlő rendszer, melynek jellemzői: 230 VAC 50 Hz tápfeszültség, 24 VDC üzemi feszültség, 2,5-20 A terhelhetőségig alap kiépítésben, körönként akár 10 db 1 A-es motorhoz. A programozás, átprogramozás minden esetben akár utólag, a telepítés helyszínén, vagy már beüzemelt rendszer esetén is elvégezhető. Így a tervezéskor nem kalkulált, kivitelezés közben létrejött, vagy a telepítést követően kialakult problémák (pl. áttervezett, átalakított hő- és füstelvezető rendszer) megoldhatók. Tűzjelző és/vagy épületfelügyeleti rendszerrel kombinálva megoldható, hogy a lift tűz esetén azon a szinten melyet érint a tűzeset, meg se álljon, oda véletlenül se menjen. Az ütemezett szellőztető funkció alkalmazásával nem kell állandóan nyitottnak lennie a liftaknának csak tűz esetén, vagy szellőztetéskor, mellyel jelentős energiamegtakarítás érhető el.