Letöltések
A fischer FUS szerelősínrendszer univerzálisan alkalmazható közepes súlyú rögzítésekhez tűzvédelmi követelményekkel vagy anélkül. A csövek, szellőzőcsövek és a kábeltálcák a szerelősínrendszerrel hatékonyan rögzíthetők. Az optimalizált csatlakozókkal ellátott moduláris rendszer és az átmenőszerelés megkönnyíti a telepítést, a csatlakozóelemek könnyen beilleszthetők az alapelemekbe és elforgathatók. A cinkkel galvanizált kivitel beltéren, míg a tűzihorganyzott és a korrózióálló acél variációk kültéren és erősen korrozív környezetben alkalmazhatók.
Hőmegszakításos fali tartók átszellőztetett homlokzatokhoz. Az ATK 100 függőleges háttérszerkezet függőleges rétegének alapját a ZeLa hőmegszakításos fali konzolok képezik, amelyek alumíniumból vagy korrózióálló acélból készült alapkonzolból és egy poliamid csatlakozókkal elválasztott lemezből állnak. Az épülethez fischer rögzítőelemekkel (pl. DuoXpand, SXRL) rögzíthetőek. A hőhidak csökkentése érdekében a fali konzolok kemény PVC-ből készült kiegészítő termo-stopokkal telepíthetőek. Az összes általános szigetelésvastagsághoz és homlokzati kiugráshoz történő alkalmazhatóság érdekében a fali konzolok különböző áthidaló hosszúságokban készülnek. A profilok hőtágulásának kiegyenlítése érdekében a fali konzolok fix- és csúszó pontokként is használhatók. Továbbá az arányos szélterhelésen kívül a fixpont veszi fel a homlokzati panelek és a háttérszerkezet teljes súlyát is. A rendszer különlegessége a poliamid csatlakozókba integrált csúszómechanizmus, aminek köszönhetően a lemezen nincs szükség oválfuratokra.
Az egyszerű de teherbíró FLS rendszer a vízszintes és függőleges szerelések gazdaságos és biztonságos kivitelezését teszi lehetővé. Moduláris felépítésének, illetve a már gyárilag előszerelt szerkezeti és összekötő elemeknek köszönhetően egyszerűen, gyorsan szerelhető. Három elemcsoport: FLS szerelősínek, ALK konzolok; előszerelt SF Clix 31 nyerges tartóelem és MW Clix 90º szerelőelem; FHS Clix, FSM Clix M, FSM Clix P és az ezekhez tartozó csatlakozók.
A fischer SolarFix termékcsalád fotovoltaikus panelek telepítésére szolgál. A napelemes rendszerek lakossági, kereskedelmi és ipari létesítményekhez készültek, és különböző típusú alkalmazásoknak felelnek meg: a választék különböző megoldásokat kínál a ferde tetőkhöz, lapostetőkhöz és speciális kialakításokhoz. A Solar termékek TÜV tanúsítvánnyal rendelkeznek, amely garantálja a termékre vonatkozó statikai számításokat a DIN 1055-4, DIN 10555, EN1991-1-3 és EN 19911-1-4 szabványok szerint, és biztosítja a hó- és szélterhelési paraméterek vizsgálatát.
Az FHB II-P és FHB II-PF HIGH SPEED ragasztópatron a fischer Highbond-System FHB II rendszer eleme a maximális terhelések eléréséhez repedésmentes és repedéses beton esetén. A repedéses betonra vonatkozó ETA Option 1 és a svájci sokk jóváhagyás extra biztonságot nyújt. A homlokzatok, gépek és acélszerkezetek bel- és kültérben is biztonságosan rögzíthetők a fischer Highbond-System FHB II-vel. A ragasztópatron különféle acélminőségekben FHB II-A S és az FHB II-A L dübelekkel alkalmazható. A ragasztópatron furattisztítás nélkül is alkalmazható.