



Gyárilag előkevert, por alakú, cement kötőanyagot, ásványi töltőanyagot és tulajdonságjavító adalékokat tartalmazó ragasztóhabarcsok.




Burkolatragasztók, kenhető szigetelések, sarokerősítő szalag és idomok, kiegészítők.




Cementkötésű és cement-műgyanta kötésű webercol csempe- és burkolólap-ragasztók normál ill. fokozott igénybevételre, bel- és kültérben. Speciális burkolólap-ragasztók: könnyített, gyorskötő és extra flexibilis változatban is.




A Sika több mint 100 éves tapasztalattal az építőiparban, különösen a vízszigetelés és habarcsok specialistája, átfogó megoldást nyújt bármely felület burkolásához a különböző igényeknek megfelelően. Lehet kültéri, és beltéri burkolás, vizes helyiségek, teraszok, uszodák, homlokzat burkolása minden fajta és méretű burkolólappal.




Minden típusú kerámia burkolatok, mozaikok, finomkőlapok , nagyformátumú lapok, természetes-, kéziformázott-, vágott kövek, téglaburkolatok és klinkerlapok vékony- és középágyas ragasztására, csempét csempére történő ragasztáshoz nagy mechanikai és hőterhelésnek kitett felületeknél (pl. teraszok, erkélyek, padlófűtés) kent szigetelésekre és padlófűtéshez.




A megfelelő csemperagasztó kiválasztása számos tényezőtől függ: a csempe típusától, az aljzat jellegétől, a környezettől és a felhasználástól (pl. beltéri, kültéri vagy nedves helyiségek), az építési projekt egyedi követelményeitől és még sok egyébtől. A rugalmas termékek képesek kompenzálni az aljzat enyhe mozgásait, pl. padlófűtéses rendszereknél, napsütötte erkélyeken, teraszokon. Ellenállnak a deformációnak, és minimálisra csökkentik a repedés kockázatát. A megnövelt szilárdságú csemperagasztók alkalmasak például nagy forgalmú terekhez, műhelyekhez, vagy állandó vízterhelésű környezetben. Nagy felületű beépítésekhez vagy bonyolult csempemintákhoz, amelyek hosszabb munkaidőt igényelnek, a Cemix hosszabb nyitott idővel rendelkező termékeket kínál, amelyek tovább maradnak képlékenyek, és elegendő időt biztosítanak a csempék igazításához. A Cemix széles választékot kínál a lehető legjobb eredmények, valamint a tartós és esztétikus beépítés érdekében.


Közepes és nagy felületű természetes kövek, betonlapok oldalfalra és betonaljzatra történő rögzítésére használhatjuk kül- és beltérben egyaránt. Oldalfalra rögzítésnél adott esetben kiegészítő mechanikai rögzítésre is szükség lehet. Gyárilag előkevert, ezért könnyű, gyors kivitelezést tesz lehetővé. Tixotróp tulajdonságú, már a kő falra helyezésekor csúszásmentesen rögzül.




Hidraulikus kötőanyagú ragasztóhabarcsok, műgyanta bázisú és reaktív műgyanta ragasztók kerámia és természetes kő burkolatokhoz







