Letöltések
Műszaki adatok
Az alapvakolatok felhordása előtt a különböző falfelületeket megfelelően elő kell készíteni az alapfelület és a választott alapvakolat függvényében.
Felhasználásra kész diszperziós kötőanyagú felületelőkészítő mélyalapozó beltéri festéshez és gletteléshez. Megköti a port az alapfelületen, csökkenti és kiegyenlíti a nedvszívást. Mélyen beleivódik a pórusokba, nem képez filmréteget a felületen. Különösen ajánlott meglévő, porózus, krétásodó alapfelületek nedvszívó-képességének kiegyenlítésére simítás (glettelés) vagy átfestés előtt.
Új és régi lakóépületek, középületek, ipari objektumok falazatainak javító anyaga. Alkalmazható tapadóhídként vízszigeteléssel ellátott sima betonfelületeken, kis nedvszívású felületeken vagy a hőhidak elkerülése végett a szerkezetbe beépített extrudált polisztirol táblákon. Használhatjuk gyorsan száradó alapozó rétegként cementkötésű fagyapot (pl. Heraklith) lemezeken. Régi, műgyantás vagy ásványi színezővakolatok felületének felújítására is alkalmas.
Vízszigetelő lemez alacsony páraáteresztő képességgel. I., II., III., IV. nedvességterhelési osztályokhoz bel- és kültéren. Kissé instabil aljzatokhoz (pl. gipszkarton). Uszodákhoz, fürdőszobákhoz, szaunákhoz és gyógyfűrdőkhöz.
A homokon, a kötőanyagon és a vízen kívül a Cemix gyárilag előkevert falazóhabarcsai olyan adalékanyagokat és összetevőket tartalmaznak, amelyek segítségével a termék tulajdonságait, vagyis a feldolgozási időt, a rugalmasságot vagy az állagot (híg vagy sűrű) könnyű a felhasználás céljához igazítani. Manapság minőségbiztosítási és időmegtakarítási okokból falazóhabarcsot a legritkább esetben állítanak elő építkezés területén. A Cemix termékei készre keverve, zsákos kiszerelésben kaphatóak, így könnyű a felhasználás helyszínére szállítani.