



Napjainkban a legáltalánosabb kötőanyag a mész (oltott mész, vagy mészhidrát), illetve a cement. Mindemellett a műemléki épületek, romok falazatainak helyreállításánál mészhidrátot és trasszot mint hidraulikus kötőanyagokat tartalmazó habarcsot használnak.




A falszerkezetek tartósságát, szilárdságát nagyban befolyásolják a falazásukhoz felhasznált habarcsok. Az eltérő statikai igénybevételeknek kitett falszerkezetekhez ennek megfelelően kell megválasztanunk a felhasználni kívánt habarcsot. A megfelelő habarcs kiválasztását természetesen nemcsak az épületfizikai igények befolyásolják, hanem a falazóelemek anyaga is. A Sakret itt is a teljes műszaki igényt lefedő lehetőségeket kínál.

A SikaGrout® egykomponensű, felhasználásra kész duzzadó kiöntőhabarcsok ideálisak különböző gépalapok, beton üregek aláöntésére, oszlopok, rögzítőelemek kiöntésére, betonszerkezetek javítására, valamint tartószerkezetek megerősítésére.


Falazatok felépítésére szolgáló falazóhabarcs és pórusbeton építőelemek ragasztására alkalmas szárazhabarcs.

A vékonyágyas falazó ragasztó egy nedvesség hatására kikeményedő, poliuretán hab, melyet speciálisan építőanyagok ragasztásához fejlesztettek ki. Alkalmazható falazási munkák során a cement bázisú habarcsok helyett. A precíziós falazóelemek széles skáláját lehet vele ragasztani, úgy mint a síkra csiszolt kerámia falazó elemek, vagy a gázbeton falazóblokkok.

Speciális összetételű ragasztóhab, kizárólag a Porotherm Rapid csiszolt téglákhoz.

Speciális összetételű, vörös színű vékonyrétegű falazóhabarcs Porotherm Rapid csiszolt téglákhoz. 1 zsák szárazhabarcsból kb. 21 liter nedves habarcs készíthető.




A Weber habarcsok falazattól és építési céltól függően testreszabott, magas minőségű megoldást nyújtanak, hagyományos és modern falazóanyagok esetén egyaránt.

Felhasználásra kész, por alakú szárazhabarcs épületek teherhordó és válaszfalainak építésére M2.5 (Hf30) minőségben.







