A weber alapvakolatok a legkülönbözőbb felületekre nyújtanak kipróbált, megbízható megoldást, a gúzolástól a glettelésig.
Az alapvakolat több funkciót is betölt: megvédi a teherhordó falazatot a mechanikai sérülésektől, továbbá egyenletes és sima felületet bizotsít a tovább bevonatokhoz (pl. festéshez, burkoláshoz). Az alapvakolatokat kézzel vagy géppel is fel lehet hordani. Tökéletesen egyenletes és sima felületeket csak igazi szakemberek tudnak alkotni.
Alapozók, kézi- és gépi alapvakolatok, gépi hőszigetelő alapvakolatok, gipszes alapvakolatok, simító vakolatok, glettek.
METON kézi, gépi, lábazati, szárító és felújító vakolatok.
Természetes gipszből készült vakolatrendszerek a komfortos beltér kialakításához, gépi és kézi felhordásra.
A Rimano márkájú gipsz alapú finomvakolatok kiválóan alkalmasak a falfelületek egyenetlenségeinek simítására, festéshez való előkészítésre.
A termelékenység növelésének érdekében egyes anyagoknál gépi felhordást is alkalmazhatunk. A gépi bedolgozás egyik nagy előnye, hogy alkalmazásával rengeteg időt spórolhatunk, így nagy felületek esetében is gyorsan, költséghatékonyan dolgozhatunk.
A RIFIX termékek rendszerben történő alkalmazása a kiváló minőségű és hosszan tartó burkolat egyik garanciája.
Az olyan természetes építőanyagok, mint az agyag vagy a mész, természetes módon szabályozzák a páratartalmat, elnyelik a szennyező anyagokat, és így hozzájárulnak az egészséges és kellemes beltéri klímához. A káros vegyi anyagoktól és kibocsátásoktól mentes, természetes építőanyagok antiallergén tulajdonságúak és különösen alkalmasak az érzékeny emberek számára. Nagyfokú légáteresztő képességük és nedvességszabályozó hatásuk támogatja az egészséges és kényelmes beltéri klímát, és megakadályozza a penészesedés kialakulását. A Cemix termékeket gyakran használják műemléképületekben, hogy megőrizzék a történelmi jelleget, miközben megfelelnek a modern lakókomfortra vonatkozó követelményeknek. De a modern új épületekben vagy akár oktatási intézményekben is, a természetes és organikus építőanyagok a hagyományos építőanyagokkal szemben egészségesebb, fenntarthatóbb és esztétikus alternatívát kínálnak. A megújuló vagy különösen energiatakarékosan kinyert nyersanyagok környezetbarátabbak és erőforrás-kímélőbbek. Így támogatják a fenntartható építkezést és csökkentik a környezetszennyezést.