Műszaki adatok

Gipszkarton építőlemezek illesztéseinek hézagkitöltő anyaga, amely felületi glettelésre is alkalmazható. Alkalmazása üvegszálas vagy papír hézagerősítő szalaggal együtt javasolt. Kiemelkedően magas fehérségű, extra szemcsefinomságú, akril adalékanyagot tartalmaz. Vinil tapéta alá is alkalmazható. A termékkel Q4 felületi minőség alakítható ki.

A Rigidur szárazpadló elemet 2 darab Rigidur gipszrost lap összeragasztásával állítják elő. Alapanyaga gipsz, perlittel és ásványi adalékokkal dúsítva. Natúr barna színű. Nem éghető építőanyag, tűzvédelmi osztálya A2. A Rigidur szárazpadló elemekből nagyon kemény és szilárd padló készíthető. Ideális alapanyag tetőterek szárazpadlójához. Régi és új épületekben egyaránt használható. A Rigidur szárazpadló egyszerű szárazépítési eszközökkel szabható és szerelhető.

A webertherm EPS graphite rendszer speciális grafitadalékos EPS hőszigetelő lapokból épül fel. A grafitszemcséknek köszönhetően akár 30%-kal megnőhet a lapok hőszigetelő képessége a hagyományos EPS lemezekhez képest, azonos lapvastagságnál; vagy másként: kisebb össz. vastagságú rendszer építhető azonos hőszgetelő képességgel. A lapok felragasztásához és az üvegszövetháló beágyazására kifejezetten a webertherm multicomfort ragasztót ajánlják, mely a hagyományos polisztirollap-ragasztóktól eltérően fehér színű, így építés közben hatékonyan óvja a szürke színű grafitadalékos lapokat a túlzott felmelegedéstől. A széles szín- és struktúraválasztékban kapható, különböző típusú fedővakolatok kreatív megoldásokat kínálnak a végső színréteg kiválasztása során.

A garázs-, pince- és árkádfödémek alsó síkján hőszigetelésre, valamint a födém alatti tér zajszintjének csökkentésére, hangelnyelésre, illetve a födémek alatti tartószerkezetek (pl. pillérek) hőhídhatásának csökkentésére, megszűntetésére alkalmazható. Ezeken a felülete- ken pontszerűen, dűbelekkel rögzítendő. Belső falak hangelnyelő betétanyagaként, perforált falburkolatok és álmennyezetek mögött házimozikban, zenetermekben vagy géptermekben a zajszint csökkentésére.




A Rigips válaszfalszerkezetek, a lakó- és polgári épületekben történő alkalmazásukból következő összes tűzvédelmi, akusztikai, statikai és egyéb követelményeknek eleget tesznek. A tartószerkezet és a falborítás megfelelő kialakításával, függőleges és ferde falsíkokat hozhatunk létre (szerelési séma), amennyiben a vízszintes sík és a válaszfal síkja közötti szög nagyobb, mint 70°. A fából készült épületek Rigidur lapokkal burkolt határoló falai statikai funkciót is képesek ellátni – biztosítják az épület stabilitását függőleges és vízszintes terhelésnél egyaránt (például szélteher).