Letöltések
Műszaki adatok
Egy- és kétkomponensű vízzáró cementhabarcsok.
Az adalékszer kiválóan alkalmazható a késő őszi és a kora tavaszi időszakban, amikor a hőmérséklet az éjszakai órákban 0 °C alá csökken. Alkalmazható vékony akril vakolatokhoz (CT 60, CT 64), szilikon-szilikát vakolatokhoz (CT 174, CT 175), szilikon vakolathoz (CT 74), valamint alapozóhoz (CT 16), akril festékhez (CT 42), szilikon festékekhez (CT 48, CT 49). Kizárólag a felsorolt Ceresit vakolatokhoz és festékekhez keverhető a kötés és száradás gyorsítására, alacsony hőmérséklet (0°C - +15°C) és magas páratartalom mellett (max. 90% RH). A Ceresit termékek alkalmazását 0 °C feletti lég- és talajszint hőmérséklet felett kell megkezdeni, és a munka befejezését úgy kell időzíteni, hogy a ragasztó vagy vakolat kötésének még kb. 6-8 óra (+ 2°C és 80% RH figyelembevételével) biztosítva legyen, mielőtt a hőmérséklet 0 °C alá süllyed.
Fém és műanyag tartóelemek gyors rögzítésére javasolt, beton-, cementesztrich és téglafelületekhez max. 20 mm-es távolságban. Alkalmas betonfelület javítására, ideiglenes vízzárásra. A kikent habarcs 5 percen belül köt. Kültérben is alkalmazható.
A Ceresit CT 174 egyesíti a szilikon és a szilikátalapú vakolatok jó tulajdonságait: a csapadékvizet lepergeti, az épületbol kikerülo párát viszont átereszti. Alkalmazható külso és belso térben, régi és új épületek falazatán, betonfelületen, meglévo vakolaton, gipszes felületen, gipszkartonon, valamint az üveghálóval erosített és a Ceresit CT. betonfelületen, meglévo vakolaton, gipszes felületen, gipszkartonon stb. (CT 83) ragasztótapasszal glettelt hoszigetelo lapokon - a megegyezo színű Ceresit CT 16 vakolat alapozó felhordását követoen. Különösen ajánljuk üveggyapot táblás homlokzati hoszigetelo rendszer záró elemeként. A nagyon intenzív színek használatát inkább kisebb felületeken javasolják (pl. homlokzati díszítoelemek). BioProtect formulát tartalmaz, amely véd a biológiai támadások ellen (gombásodás, algásodás).
A Ceresit T 425 Tackifier oldószermentes speciális termék, amely megakadályozza a műanyaggal és vlies-zel bevont bitumen-hátoldalú szőnyegpadló lapok elmozdulását, ugyanakkor lehetővé teszi az elhasználódott lapok egyszerű cseréjét. A T 425 nem csak glettelt aljzatra használható, hanem meglévő burkolatra (PVC, linóleum, járólap, kőpadló stb.) is. Székgörgő igénybevételnek ellenáll, padlófűtés esetén is alkalmazható.