Letöltések

A Helios AE típusú innovatív légelvezető elemek önszabályozó térfogatáram-állandósítással rendelkező légelszívók, mely ideálisan alkalmazhatók a központi elszívórendszerben a konyha, fürdőszoba és WC szellőztetésére. Változatai az AE GB és AE GBE elektromos működtetésű elszívó elemek két térfogatáramra, alap- és emelt fokozathoz, a mozgásérzékelős AE B, valamint a páraérzékelővel ellátott AE Hygro. Az Abluvent ABV alkalmazásával a fűtési költségek akár 30%-kal is csökkenthetők. A VFE előtét szűrőelem poros, piszkos helyiséekg levegőjét szűri légbeszívók és tányérszelepek elé szerelve.

Amennyiben nincs szükség különösebben igényes kialakításra (kiegyenlített szellőzés, előmelegítés), akkor a tervezett, szabályozott légutánpótlást a legkedvezőbb módon a frisslevegő elemek beépítésével lehet elérni. A Helios légbevezetők megszűrik és huzatmentesen juttatják be a levegőt, védenek a rovarok behatolása és az eső ellen, valamint önálló térfogatáram szabályozást végeznek. A termékválasztékban ablakkeretre szerelhető és fali (akár termosztátos) frisslevegő beeresztő elemek is szerepelnek.

Az ZLS-DVEC technológia az innovatív elszívó és a frisslevegős elemekkel kombinálva forradalmasítja a központi szellőztetést. Ez az EC egyenáramú meghajtás a lehető legmagasabb hatásfokot eredményezi, akár 50% energiamegtakarítással. A DVEC központi ventilátor a tetőre kerül elhelyezésre, a központi felszállóra csatlakoztatva. A nedves, elhasznált levegő szükséglet szerint optimalizálva kerül elvezetésre a helyiségekből.

Magas légellenállás melletti kis és közepes légmennyiségek szállítására a legjobb választás az InlineVent® ventilátor sorozat a Heliostól. Az axiális típusok egyszerű beépíthetőségét kombinálja a radiális gépek magas nyomásteljesítményével. Az egyenes vonalú légáramlás lehetővé teszi, hogy közvetlen a csőhálózatba szereljék, könyökök és iránytörések nélkül.

Csővezetékekbe, csőidomokba, elágazásokba ki- és bevezetésekbe csúsztatható, automatikus térfogatáram állandósító elem. A VKH stabilizálja a légáramot a névleges értéken 50-200 Pa közötti nyomáskülönbségnél. A mérés és kiegyenlítés a helyszínen elmarad, ezáltal a légtechnikai rendszer gyorsabb beszabályozása és átadása lehetséges.