Letöltések
Műszaki adatok
A rendelésre gyártott Grando térkő termékcsalád egyedi igényekre szabható nagyformátumú laprendszer. Többféle méret, szín és felületképzés közül lehet választani, minden egyedi igény teljes körű kiszolgálására. A Grando termékcsalád a megerősített távtartó bordázatának köszönhetően szabadon kombinálható a Nexus és Sempre Mistro termékekkel. Burkolat felületvédelméről a Clean & Color Protect (CP+) felületvédelem gondoskodik. Méret: 60x20, 60x30, 60x40, 60x60, 80x60 cm 8 cm vastag és 100x100 cm 10 cm vastag egyedi méretű sablonnal gyártva. A Grando burkolóelemek egyedi rendelés alapján készülnek.
Az előregyártott vízszintes teherhordó vasbeton elemek csak egyedi építészeti tervek alapján kerülnek legyártásra.
A VIABLOKK pórusbeton egy zárt gyártási folyamatban készülő termék, amelynek előállításához kevesebb energia szükséges, mint más falazatként használható építőanyag esetében. A VIABLOKK előállításához természetes alapanyagokat használnak, mint kvarchomok, mész, cement és víz. Az alapanyagok keverékéből létrejött „massza” a formába öntést követően kémiai reakciók hatására eléri a végleges térfogatát, és az abban kialakult zárt pórusszerkezet biztosítja a kiváló hőszigetelőképességét. Az öntőformából kiemelt „nyers” pórusbeton tömbök vágása milliméter pontossággal történik. A VIABLOKK pórusbeton a végleges szilárdulását az autoclave-ban nyomás alatt, gőzérlelés során éri el.
Az ST előregyártott vasbeton lépcső csarnokvázak és középületek (lakóépületek, irodaépületek, közintézmények, stb.), sportlétesítmények lépcsője.
A VIABLOKK U-zsalu különböző teherhordó és vázkitöltő falakban kialakítandó nyílások (pl.: ajtók, ablakok) áthidalására hőszigetelt bennmaradó zsaluzataként használható. Az U-BLOKK-ot a megfelelő hőszigetelés érdekében D450 testsűrűségi osztályú anyagból gyártják (450 kg/m³ névleges testsűrűséggel), 50 cm-es elemhosszal, a falazóelemekkel azonos 20 cm-es magassággal és a méretrendhez illeszkedő fal szélességgel. A VIABLOKK U-ZSALU 200. 250, 300, 375, 450 és 500 mm falszélességhez alkalmazható. Az előre kialakított belső gerenda magassága 140 mm, a gerenda alsó és felső szélessége eltérően alkalmazkodik a falszélességéhez.