Letöltések
A VELUX Standard távműködtetésű elektromos (GLU 006121) vagy napelemes (GLU 006130) műanyag ablakok gyárilag beépített motorral, falikapcsolóval és esőérzékelővel rendelkeznek. A tetőtéri ablak hőkezelt fa magját egy kiváló minőségű, fehér színű, víznek és szennyeződéseknek ellenálló poliuretán bevonat fedi, így ideális választás az olyan magas páratermelésű helyiségekbe, mint például a fürdőszoba, konyha, zuhanyzó vagy mosókonyha. A kiváló hőszigetelésről a háromrétegű üvegezés, az innovatív ThermoTechnology™ hőszigetelési rendszer (plusz hőszigetelő anyag a tok és a szárny csatlakozásánál), és a huzat elleni extra gumitömítés gondoskodik.
A VELUX flexibilis csöves fénycsatornák alkalmazása azokban az esetekben javasolt, ha padlástérbe nem lehet bejutni, vagy ott nincs elegendő mozgástér a beépítés elvégzéséhez. Használatával természetes fény biztosítható az olyan sötét belső helyiségekben, mint például az előszoba, fürdőszoba, WC vagy a közlekedő. Beépíthetők profilos (TWF) vagy sík (TLF) tetőfedő anyaggal borított, 15 és 60° közötti hajlásszögű magastetőkbe, melyeknél a tetőfedő anyag maximális profilmagassága 120 (TWR) vagy 16 mm (TLR) lehet.
A VELUX KLF 050 interfész lehetővé teszi a VELUX elektromos tetőablakok, redőnyök és árnyékolók vezérlését minden normál, két gombos fali kapcsolóval. Méreteinek köszönhetően a KLF 050 egy szabványos, süllyesztett szerelvénydobozba építhető be. Ideális választás az olyan termékekhez, melyek nem kompatibilisek az io-homecontrol® otthon automatizálási rendszerrel.
Az esőérzékelővel ellátott VELUX KMG vagy KSX (napelemes) ablakmozgató motorok lehetővé teszik az ablakszárny változtatható mértékű nyitását maximum 200 mm-ig. A KUX 110 transzformátor és vezérlőegység biztosítja a VELUX elektromos kiegészítők működéséhez megfelelő áramellátást.
Az egyszerűen beépíthető VELUX TCR és TCF fénycsatornák lehetővé teszik a természetes fény bejutását a 0 és 15° közötti hajlásszögű tetővel rendelkező épületek olyan elzárt tereibe is (például fürdőszoba, gardrób, stb.), ahol a felülvilágító kupola alkalmazása nem lehetséges, vagy nem megfelelő. A merev csöves (TCR) változat csak olyan terekben alkalmazható, melyeknek lehetséges a megközelítése (például az álmennyezet megbontásával, vagy a búvótérből). A TCR fénycsatornával áthidalható távolság (tetőfedő anyag és a mennyezet között) 90-600 cm. A flexibilis csöves (TCF) típus olyan terekben is alkalmazható, melyeknek nem lehetséges a megközelítése és az áthidalandó távolság 20-90 cm között van.