Műszaki adatok

A túlfeszültség-korlátozó készülékek ajánlott felhasználási területe a szolgáltatási szektor és az ipari épületek, amelyeket villámhárítóval vagy rácsos ketreccel szereltek fel. A készülékek megvédik a villamos installációt a közvetlen villámcsapás következményeitől. A villámáram földelés irányában történő levezetésére szolgál. A túlfeszültség-korlátozót hálózatoldalon mindig olyan szakaszolóval (olvadóbiztosító vagy megszakító) kell ellátni, amelynek megszakítóképessége legalább akkora, mint az installálás pontjában mérhető maximális független zárlati áram értéke. Továbbá a túlfeszültség-korlátozók kínálnak olyan védelmet is, amely elhárítja a villám okozta további túlfeszültségeket.

A Modicon M262 vezérlők beépített IIoT (Industrial Internet of Things) protokollok és titkosítások alkalmazásával nyújtanak biztonságos kapcsolódási lehetőséget felhőalapú rendszerekhez és digitális szolgáltatásokhoz.

A Harmony SCU panel az STU által használt könnyen és gyorsan telepíthető 22 mm-es furatba szerelhető formátumot vegyíti egy beépített vezérlővel, így egyszerű folyamataihoz nincs szükség különálló PLC-re, a vezérlés és megjelenítés egyetlen eszközben valósul meg. A képlet egyszerű: minél átláthatóbb az architektúra, annál kisebb a kockázat.


A SpaceLogic HVAC érzékelők precíz és megbízható műszerek gépészeti berendezések, folyamatok és belső terek levegőminőségének érzékelésére szabványos villamos és buszos illesztéssel. Alkalmasak hőmérséklet, páratartalom, IAQ, víz- és légnyomás, hőmennyiség és fényerősség mérésére.



A fényoszlopok és egyéb jelzőegységek lehetőséget nyújtanak, hogy vizuális vagy audiovizuális módon jelezzék a különböző berendezések és gépek működési állapotát. A fényoszlopokat jellemzően akkor használják, ha több működési módot kell tudni jelezni (például: a gép működik, üzemkész, vagy üzemképtelen), a hangjelzőket és berregőket pedig jellemzően meghibásodás, vagy egyéb állapotváltozás bekövetkezésének jelzésére alkalmazzák. A fényoszlopokat jellemzően több gépből álló csarnokokban alkalmazzák, ahol különböző működési állapotot kell megkülönböztetni egymástól, ezt különböző színnel világító fénymodulokkal szokás megkülönböztetni, illetve más és más fényjelzési megoldást lehet alkalmazni a különböző kritikusságú alkalmazásokra (folyamatos fény, villogás vagy akár villanás). Kiválasztás során fontos figyelembe venni a fénymodulok színét, jelzési típusát, fényerejét, a fényforrás típusát, valamint védettségi és rögzítési lehetőségeket.