Letöltések
Az Unica System+ asztali csatlakozók nagyfokú rugalmasságot és mobilitást biztosítanak a felhasználók számára. A beépített, gumiborítású bilincs segítségével az asztalra vagy bármely más felületre szerelhetők és ott biztosítják az áramellátást, ahol arra szükség van. A csatlakozóaljzat USB A+C töltővel, fehér és antracit színben kaphatók és prémium kategóriás szövetborítással vannak ellátva, így valódi eleganciát biztosítanak a munkaállomásnak.
Az IP55-ös védettségű Mureva kötődobozok tökéletes védelmet kínálnak, gyors és kiváló szerelhetőség mellett, kültéren és beltérben egyaránt. Az enyhén lekerekített kialakításnak köszönhetően egyaránt alkalmasak otthoni környezetben, illetve ipari szegmensben való felhasználásra is.
A Harmony termékcsalád egy rendkívül széles, piacvezető kínálata működtető- és jelzőkészülékeknek, az általános 22 mm és 30 mm furatba szerelhető készülékektől a fényoszlopokon át egészen az alkalmazás-specifikus daruvezérlő megoldásokig.
Nagyobb épületek esetén előírás, hogy rendszeres időközönként karbantartást kell végezni a tartalékvilágítási, illetve kijáratmutató rendszer lámpáinál. Több tíz, több száz lámpatest esetén ez a folyamat kézzel igen időigényes, már-már kivitelezhetetlen. Az ilyen helyzetekben tökéletes választás a címezhető rendszer, ami ezen karbantartási műveleteket automatikusan is képes elvégezni, arról megfelelő dokumentációt képes készíteni. A telepítés során csupán egy kommunikációs érpárt kell biztosítani a rendszer lámpáinak, a normál hálózati betápláláson felül. Ezen a vezetékpáron keresztül zajlanak a kommunikációs folyamatok és a rendszertesztek is, amiket a vezérlőegység és a vonalvezérlő felügyel. A DiCube rendszer kompatibilis a legtöbb BMS rendszerrel, így az integráció is könnyen megvalósítható. Telepítéskor érdemes a karbantartási gyakoriságot is figyelembe véve gyártót, illetve termékeket választani, mert például az olcsóbb lámpa hosszú távon akár többszörösébe is kerülhet, az egyszer megvásárolt minőségi lámpához képest.
A fényoszlopok és egyéb jelzőegységek lehetőséget nyújtanak, hogy vizuális vagy audiovizuális módon jelezzék a különböző berendezések és gépek működési állapotát. A fényoszlopokat jellemzően akkor használják, ha több működési módot kell tudni jelezni (például: a gép működik, üzemkész, vagy üzemképtelen), a hangjelzőket és berregőket pedig jellemzően meghibásodás, vagy egyéb állapotváltozás bekövetkezésének jelzésére alkalmazzák. A fényoszlopokat jellemzően több gépből álló csarnokokban alkalmazzák, ahol különböző működési állapotot kell megkülönböztetni egymástól, ezt különböző színnel világító fénymodulokkal szokás megkülönböztetni, illetve más és más fényjelzési megoldást lehet alkalmazni a különböző kritikusságú alkalmazásokra (folyamatos fény, villogás vagy akár villanás). Kiválasztás során fontos figyelembe venni a fénymodulok színét, jelzési típusát, fényerejét, a fényforrás típusát, valamint védettségi és rögzítési lehetőségeket.