Letöltések
Műszaki adatok
A tetőjárdára nemcsak a kéményseprőknek, vagy a tetőfedőknek van szükségük, a tetőn való bármilyen tevékenységre használható. Növeli a biztonságot, megkönnyíti a tetőre való feljutást és a tetőn végzett munkát. Az Almeva tetőjárdák horganyzott felületkezeléssel és ötféle RAL színben érhetők el, de kérésre más RAL színek is kaphatók.
A SMART EASY 2.0 mini kondenzvíz-szivattyú egy attraktív kialakítású, kompakt, önálló rendszer, amely gázkazánokból származó savas kondenzvíz gyűjtésére és elvezetésére szolgál. A háztartási aljzathoz közvetlenül csatlakoztatható intelligens dugasz egyszerű és gyors telepítést tesz lehetővé anélkül, hogy a kazánhoz külön elektromos csatlakozást kellene kialakítani. A Smart plug-hoz csatlakoztatott kazánaljzat biztosítja a két eszköz tökéletes szinkronizálását.
A füstgáznál vagy más folyamathőnél általában 15–20% energiaveszteség keletkezik. Az Exodraft HRS (Heat Recovery System) által visszanyert hő felhasználható épületek fűtésére, melegvíz előállítására vagy egyéb célokra a termelésben, illetve ha van rá lehetőség, visszatér a szolgáltatóhoz. Az Exodraft hővisszanyerési megoldással ennek a 80%-a visszanyerhető. Más szóval 12-16%-ban potenciálisan csökkenthető a bevitt energia és ennek megfelelően a CO₂ kibocsátás.
A DK egy rozsdamentes acél égéstermék-elvezető, koncentrikus rendszer, rozsdamentes acél betéttel, amelyet gáztüzelésű készülékek égéstermék-elvezetésére és levegőellátására tervezték. A belső betét tokjában tömítés található, így ez a rendszer túlnyomásos működésre is alkalmas. A külső palást miatt a rendszert kizárólag beltéri beépítésre, felszerelésre tervezték. Az Almeva termékportfóliójában a DK rendszer DN80/125-től DN400/600 mm átmérőig szerepel.
A KESA Aladin számítógépes program az EN 13384-nek megfelelő professzionális kalkulációs szoftver. A KESA Aladin szoftverrel éppoly könnyen méretezheti egy háromemeletes ház olajtüzelésű kazán égéstermék-elvezetőjét, mint egy kaszkád összekötésű öt kondenzációs kazánból álló komplex kazánházét. A szoftvert a változó szabványoknak és szabályozásoknak megfelelően folyamatosan fejlesztik. Ezen felül újabb és újabb készülékek, égéstermék-elvezető rendszerek vagy más égéstermék-elvezetési alkatrészek kerülnek piacra, melyek jellemző adatait a rendszerbe folyamatosan feltöltik.