Hibrid fűtési rendszer a HAJDU-tól

Új családi házak építése, illetve régi épületek felújítása során a beépítendő gépészet tervezésénél a HAJDU Zrt. termékei megkerülhetetlenek a modern, energiahatékony épületgépészetben.

A hajdu HPAW típusú levegő/víz hőszivattyúk 4-16 kW fűtési teljesítményre alkalmasak. Nagyobb teljesítményt a készülékek kaszkádba kötésével érhetünk el. A hőszivattyúk teljesítménytől függően egy, illetve három fázisúak. A -15 °C-os bivalencia érték garantálja, hogy a leghidegebb napokban is megbízható fűtésünk lesz. A hőszivattyúk energiahatékonysága alacsony előremenő vízhőmérsékletnél a legjobb. Leggyakrabban padló- és falfűtésű rendszerekbe építik be, de a magasabb vízhőmérsékletet igénylő fan-coil vagy radiátoros fűtési rendszerekben is jól teljesít.

hajdu HPAW levegő-víz hőszivattyú, 4-6 kW
hajdu HPAW levegő-víz hőszivattyú, 4-6 kW
hajdu HPAW levegő-víz hőszivattyú, 4-6 kW
hajdu HPAW levegő-víz hőszivattyú, 8-16 kW
hajdu HPAW levegő-víz hőszivattyú, 8-16 kW
hajdu HPAW levegő-víz hőszivattyú, 8-16 kW
hajdu STXL 300C indirekt fűtésű forróvíztároló
hajdu STXL 300C indirekt fűtésű forróvíztároló
Igény esetén 55-60 °C-os használati melegvizet is tud készíteni, ebben az esetben egy indirekt forróvíztárolóra lesz szükségünk, például a hajdu STXL 300C indirekt típusú forróvíztárolóra, amely tűzzománcozott acélból készül, kiváló hőszigeteléssel és 3,6 m² felületű hőcserélővel rendelkezik. Az alacsony bivalencia érték (+10 °C-tól -15 °C-ig állítható) ellenére előfordulhat, hogy hibrid rendszert kell kiépíteni, amikor szükség van egy alternatív hőtermelő berendezésre.
A hajdu hőszivattyúkhoz könnyen illeszthetők a hajdu HGK kondenzációs, kombi falikazánok, melyekkel 24-47 kW teljesítményig alakíthatjuk ki hibrid rendszerünket, amely üzemelhet alternatív, soros, illetve alternatív/soros bivalens rendszerként is. Természetesen a kazánok is kaszkádba köthetőek, így a fűtési teljesítmény akár 200 kW-ig növelhető.
hajdu HGK kondenzációs gázkazán
hajdu HGK kondenzációs gázkazán
hajdu PT..CF.2 kombi puffertároló
hajdu PT..CF.2 kombi puffertároló
Gépészetünk energiahatékonyságát tovább növelhetjük, ha napelemes vagy napkollektoros egységeket is beépítünk. Előbbi esetben az inverterünk kapcsolójelét kell csak a hőszivattyúhoz bekötni. Amennyiben rendelkezésre áll a szükséges villamos teljesítmény, a hőszivattyú bekapcsol, utóbbi esetben pedig jó választás lehet a hajdu PT..CF..2 kombi puffertároló, amellyel a hőszivattyú hidraulikus leválasztása is könnyen megoldható.

A hőszivattyúk egyre nagyobb térnyerése kapcsán meg kell említeni a hőszivattyús forróvíztárolókat is. A HAJDU Zrt. HB, illetve HPT típusú hőszivattyús forróvíztárolói 200 és 300 literes űrtartalommal rendelkeznek. Mindkét típus biztonsági hőcserélővel van ellátva, kiváló poliuretán hőszigetelés biztosítja az alacsony statikus hőveszteséget.

hajdu HB hőszivattyús forróvíztároló
hajdu HB hőszivattyús forróvíztároló
hajdu HB hőszivattyús forróvíztároló
hajdu HPT hőszivattyús forróvíztároló
hajdu HPT hőszivattyús forróvíztároló
hajdu HPT hőszivattyús forróvíztároló

A hajdu HB… hőszivattyúk nagyobb fűtési teljesítménnyel, gyors felfűtést biztosítanak, míg a hajdu HPT… hőszivattyúk hosszabb felfűtési idővel, magasabb energiahatékonysággal rendelkeznek. Mindkét típus képes akár 60 °C hőmérsékletre melegíteni a vizet, de rendelkeznek kiegészítő elektromos fűtőbetéttel, amely a tartály kb. 1/3-át fűti fel a kívánt hőmérsékletre. Hasznosítják a hulladékhőt, de akár páramentesíthetnek egy mosókonyhát is.

A hajdu termékekkel változatos, megbízható és energiahatékony hibrid rendszereket építhetünk ki, melyek kiváló garanciális feltételekkel rendelkeznek. A zavartalan üzemeltetést az országos szervizhálózat és alkatrészellátás biztosítja.

A hírben szereplő termékek
hajdu HPAW 4-6 kW levegő-víz fűtési/hűtési hőszivattyúk hajdu HPAW 8-16 kW levegő-víz fűtési/hűtési hőszivattyúk hajdu HPAW 18-30 kW levegő-víz fűtési/hűtési hőszivattyúk
 
hajdu HPAW levegő-víz fűtési/hűtési hőszivattyúk
3 termék

A hajdu HPAW levegő-víz hőszivattyú komplett megoldást nyújthat fűtésre, hűtésre, használati melegvíz előállításra, széles környezeti tartományban. Ideális megoldás meglévő és új építésű ingatlanok korszerű és környezetkímélő fűtési és klimatizációs rendszerének kiépítéséhez, vagy korszerűsítéséhez. Kiegészíthető akár hagyományos, gáz, vagy más fűtési rendszerekkel is. Monoblokk kialakítású, a hőszivattyú és a hydrobox egy készülékházban helyezkedik el.

3 termék
Termékismertető
Műszaki adatok
Tovább
Termék kártya
STXL 300C és 300CE indirekt fűtésű forróvíztárolók
 
STXL 300C és 300CE indirekt fűtésű forróvíztárolók

A nagy teljesítményű STXL 300C és 300CE típusú tárolók alkalmasak bármilyen hőtermelő eszközzel való felfűtésre, de a nagy felületű hőcserélőjüknek köszönhetően különösen célszerűek fűtési-hűtési hőszivattyús rendszerekhez, kondenzációs kazánokhoz és alacsony hőmérsékletű fűtési rendszerekhez. Az STXL 300C készülékbe elektromos pótfűtés szerelhető be utólagosan. Az STXL 300CE jelzésű modell már eleve tartalmaz egy 2 kW-os fűtőbetétet, ami által használati melegvizet biztosít kazán vagy napkollektor nélkül is.

Termékismertető
Műszaki adatok
Tovább
Termék kártya
hajdu PT... puffertárolók
 
hajdu PT puffertárolók

A puffertároló fűtési rendszerek energiatárolója. Kiegyenlíti a hőtermelő berendezés által termelt energia és a hőigény időbeli eltéréseit, biztosítva ezáltal a hatékony fűtési energiafelhasználást. A hajdu puffertárolók üres, csőkígyós, és kombi kivitelben kerülnek forgalomba. A csőkígyós kivitelek (PT…C típusok) a szolár rendszerek közvetlen csatlakoztatásához tartalmaznak egy belső hőcserélőt. A kombi tárolók (PT…CF típusok) az előbbieken kívül kiegészülnek egy flexibilis rozsdamentes csővel is a használati melegvíz előállításhoz. A tárolók hőszigeteléssel vannak ellátva, amely 500 liter űrtartalomtól a helyszínen is szerelhető. Ez a megoldás egyszerűsíti a tartály szállítást és telepítést.

Termékismertető
Műszaki adatok
Tovább
Termék kártya
hajdu kondenzációs gázkazánok
 
hajdu kondenzációs gázkazánok

A hajdu kondenzációs gázkazánok komplex megoldást jelentenek fűtési és melegvíz-rendszerek kialakítására, valamint kiválóan alkalmasak napkollektoros rendszerbe illesztésre. A hajdu HGK… típusjelű kondenzációs gázkazánok falra szerelhető kivitelben készülnek. A speciálisan kialakított hőcserélőnek köszönhetően a fűtés és melegvíz előállítás egymástól függetlenül is üzemelhet. Az alumínium-vörösréz hőcserélőnek köszönhetően hosszú élettartamúak. Az alkalmazott legmodernebb kondenzációs technikának köszönhetően, kategóriájában nem csak a legmagasabb hatásfokkal működnek, hanem egyben rendkívül környezetkímélők is. A kazán vezérlése lehetőővé teszi háromféle vízmelegítési funkció beállítását igény szerint (hagyományos, komfort, illetve ECO-öntanuló). A készülékben nincs sem váltószelep, sem lemezes hőcserélő, ezért nem kell karbantartani, cserélni meghibásodás esetén. A pontos modulációnak és a különleges hőcserélőnek köszönhetően, a mindenkori hőigényeknek megfelelően funkcionálnak, így minden üzemmódban magasabb a vízoldali hatásfok 100%-nál - 107-108% -, melyet a hagyományos gázkészülékekkel lehetetlen elérni.

Termékismertető
Műszaki adatok
Tovább
Termék kártya
hajdu HB hőszivattyús forróvíztárolók
 
hajdu HB hőszivattyús forróvíztárolók

A hajdu hőszivattyús forróvíztároló a tartályban lévő víz felmelegítéséhez szükséges energia 70%-át a levegőben korlátlan mennyiségben rendelkezésre álló energiából nyeri. Ezzel a környezetbarát technológiával a tárolóban lévő vizet max. 60 °C-ra melegíthetjük fel úgy, hogy 1 kWh villamosenergia felhasználásával 3,7 kWh hőenergiát állítunk elő. Az energiatakarékos és környezetbarát melegvíz készítéssel párhuzamosan a hőszivattyús forróvíztárolóhoz csatlakoztatott légtechnika lehetővé teszi egy lakás szellőztetését, páramentesítését, vagy akár a klimatizálását is. Fűtési időszakban célszerű az 500 m³/óra tömegáramú hideg levegőt kivezetni az épületből. A HAJDU hőszivattyú -7 °C-os levegővel is képes üzemelni, de 0 °C alatt célszerű a hibrid üzemmódot választani, ahol egy 1800 W-os elektromos fűtőbetét segíti a melegvíz elkészítését. A tartály korrózió elleni védelmét tűzzománc bevonat biztosítja, melyet beépített magnézium aktív-anód egészít ki. A HB200C, HB300C, HB300C1 típusú hőszivattyús forróvíztároló tartalmaz egy hőcserélőt is, amellyel közvetlenül szolár rendszerhez is csatlakoztatható, de akár egy helyiség fűtési energiáját is szolgáltathatja.

Termékismertető
Műszaki adatok
Tovább
Termék kártya
hajdu HPT hőszivattyús forróvíztárolók
 
hajdu HPT hőszivattyús forróvíztárolók

A hajdu HP TOWER nevű, HPT típusú készülékei 0,5 kW energiából legalább 2 kW hőenergiát képes előállítani. Ez a jelenleg ismert leghatékonyabb használati melegvíz előállítási módszer. A hajdu HPT típusú készülékek további előnye, hogy előre programozható SMART vezérléssel rendelkeznek. Az elektronikus kijelző esztétikusan, rejtett módon jelenik meg a terméken. A készülék külső napelem rendszerre köthető és arról vezérelhető, illetve Smart Grid rendszerbe kapcsolható.

Termékismertető
Műszaki adatok
Tovább
Termék kártya
Kapcsolódó hírek
A hatékony és okos fűtés receptje a HAJDU-tól
A hatékony és okos fűtés receptje a HAJDU-tól
A gázkazán hőszivattyú hozzáadásával a jó receptje a kis üzemeltetési költségű, de nagy üzemeltetési biztonsággal rendelkező, nem túl nagy beruházási igényű, hagyományos építésű – de a vonatkozó előírásoknak megfelelő – ház gépészetének.
A hatékony és okos fűtés receptje a HAJDU-tól
Kategóriák
Hibrid fűtési és hűtési rendszerek
Hibrid fűtési és hűtési rendszerek
Hőszivattyúk
Hőszivattyúk
Közvetett fűtésű melegvíztárolók, puffertartályok
Közvetett fűtésű melegvíztárolók, puffertartályok
Gáztüzelésű, olajtüzelésű falikazánok
Gáztüzelésű, olajtüzelésű falikazánok
Hőtermelők, hőleadók, hőcserélők, kémények
Hőtermelők, hőleadók, hőcserélők, kémények
Épületszerkezetek

Nyílászáró, szigetelés, burkolat, ...

Épületgépészet

Kazán, klíma, légkezelő, szaniter, ...

Épületvillamosság

Elosztó, lámpa, tűzjelző, kamera, ...

Berendezések

Utcabútor, targonca, irodabútor, ...

Eszközök

CAD szoftver, hőkamera, vésőgép, ...