Ceresit

Ceresit CL 51 kenhető szigetelőfólia

Vízzáró, rugalmas, felhordásra kész, kenhető fólia párás és fröccsenő vízterhelésnek kitett nedves helyiségekben a kerámia burkolat alatti fal- és padlófelületek szigetelésére.

  • oldószermentes
  • egykomponensű, vízzáró
  • rugalmas és repedésáthidaló

Letöltések

Ceresit CL 51 kenhető szigetelőfólia - műszaki adatlap

műszaki adatlap

pdf 2.2 MB
Ceresit CL 51 kenhető szigetelőfólia
 
Ceresit CL 51 kenhető szigetelőfólia - biztonsági adatlap

biztonsági adatlap

pdf 401.7 kB
Ceresit CL 51 kenhető szigetelőfólia
 
Ceresit CL 51 kenhető szigetelőfólia - teljesítménynyilatkozat

teljesítménynyilatkozat

pdf 46.9 kB
Ceresit CL 51 kenhető szigetelőfólia
 

Nem találta meg, amit keres?

Dokumentum igénylése

Műszaki adatok

anyag

anyag

módosított műanyag diszperzió, speciális adalékszerek

anyagszükséglet [kg/m²]

anyagszükséglet [kg/m²]

<1,1 (két rétegben)

bedolgozási hőmérséklet [°C]

bedolgozási hőmérséklet [°C]

+5…+25

elhelyezés / beépítés / felhasználás helye

elhelyezés / beépítés / felhasználás helye

beltér

ellenállóság

ellenállóság

fagyveszélyes

hidrotechnikai tulajdonság

hidrotechnikai tulajdonság

vízzáró

higítás

higítás

oldószermentes

kiszerelés

kiszerelés

5 kg/vödör; 15 kg/vödör

rétegvastagság [mm]

rétegvastagság [mm]

<1 (nedves állapotban); 0,4 (száraz állapotban)

száradási idő [óra]

száradási idő [óra]

~2

színválaszték

színválaszték

betonszürke

tárolási feltételek

tárolási feltételek

eredeti göngyölegben, száraz, hűvös helyen

tárolási idő / felhasználhatóság [hónap]

tárolási idő / felhasználhatóság [hónap]

12
Ceresit CL 51 kenhető szigetelőfólia
Ceresit CL 51 kenhető szigetelőfólia

Tulajdonságok

  • Az építés felügyeleti hatóság által használatra engedélyezett, A1
  • Vízhatlan
  • Gyorsan száradó
  • Repedések áthidalása
  • Beltéri használatra
  • Falon és padlón való használatra

Alkalmazási terület

Alkalmas beltérben, párás és fröccsenő vízterhelésnek kitett nedves helyiségekben (fürdőszoba, zuhanyzó, WC, konyha stb.) a kerámia burkolat alatti fal- és padlófelületek varrat és hézagmentes szigetelésére. A szigetelőfóliát arra a felületre kell felhordani, ahonnét a vízterhelés várható!
Padlófűtés esetén is alkalmazható. Kültéren erkély és terasz cementkötésű aljzatának nedvesség elleni védelmére a Ceresit CR 166 vízzáró habarcs a jó megoldás.

A felület előkészítése

A Ceresit CL 51 szigetelőfólia minden olyan száraz, sima, szilárd, teherbíró, stabil, tiszta és burkolásra előkészített felületen használható, amely repedéstől és tapadást gátló anyagoktól mentes (pl. laza részek, por, kötőanyagok, mészkivirágzások, szennyeződések). Beltérben, a Ceresit CL 51 szigetelőfólia szívó és nem szívó felületre egyaránt alkalmazható, beleértve a meglévő kerámia burkolatot is. Ügyeljünk arra, hogy a nedvszívó felület nedvességtartalma ne legyen magasabb, mint 2,5 CM% cementkötésű felület esetén és 0,5 CM% gipszkötésű felület esetén. Az erősen nedvszívó felületeket – a vízzel 1:3 arányban hígított – Ceresit Padlopon® univerzális diszperziós alapozóval célszerű lealapozni. Gipszkarton esetében az alapozót nem kell hígítani. Az alapozó száradási ideje 2–3 óra. Fontos, hogy a felhordással ellentétes oldalról később se kerülhessen nedvesség a falba vagy az aljzatba.

Felhordás

A tökéletes vízállóság érdekében a hígítatlan Ceresit CL 51 szigetelőfóliát legalább két rétegben kell a felületre felhordani – nyeles kefe, sima glettvas vagy teddy-henger segítségével. A teljes rétegvastagságnak el kell érnie a 1,0–1,5 mm-t. Az első réteg felhordása után illesszük az előre gyártott – vagy a Ceresit CL 52/CL 152 erősítő szalagból a helyszínen elkészített – sarokprofilokat a helyükre, préseljük a felülethez, majd a perforált széleket megkenve rögzítsük azokat. Hasonlóan történik a dilatációs- és csatlakozó hézagok valamint a fal- és padlócsatlakozások lezárása a Ceresit CL 52/CL 152 sarokerősítő szalaggal. A szigetelési munkálatok kb. 2 óra múlva folytathatók a második réteg Ceresit CL 51 – keresztirányú – felhordásával, amely egyben biztosítja a Ceresit CL 52/CL 152 szalag tökéletes beágyazódását is. Gondoskodni kell róla, hogy a burkolhatósági idő eléréséig (kb. 4 óra) a kenhető vízszigetelést ne érje nedvesség.

Kapcsolódó hírek
Ceresit hidegburkolat alatti vízszigetelő termékei
A Ceresit hidegburkolat alatti vízszigetelési termékei
Tartósan tesztelt, könnyen alkalmazható beltéri vízszigetelő megoldások
A Ceresit hidegburkolat alatti vízszigetelési termékei
Ceresit megoldások a hidegburkolási kihívásokra
Ceresit megoldások a hidegburkolási kihívásokra
A Ceresit hidegburkolási rendszerének prémium minőségű, kiváló termékei minden igényt kielégítenek
Ceresit megoldások a hidegburkolási kihívásokra
Új brosúra a komplett Ceresit hidegburkolási rendszerhez
Új segédlet a komplett Ceresit hidegburkolási rendszerhez
Rugalmas és speciális burkolólap ragasztók alkalmazása
Új segédlet a komplett Ceresit hidegburkolási rendszerhez
Kenhető szigetelés alkalmazása beltérben
Kenhető szigetelés alkalmazása beltérben
Ceresit CL 51 szigetelőfólia a Henkel-től
Kenhető szigetelés alkalmazása beltérben
További termékek a cégtől
Ceresit CR 65 vízzáró cementhabarcs
 
Ceresit CR 65 vízzáró cementhabarcs

Cementkötésű, nem zsugorodó, vízgőzáteresztő, kenéssel és szórással egyaránt felhordható, fagyálló, páraáteresztő, vízzáró cementiszap, mely alkalmas mélyépítési létesítmények, víztartályok ásványi felületeinek szigetelésére 5 m-es víznyomásig.

Termékismertető
Műszaki adatok
Tovább
Termék kártya
Ceresit CT 760 látszóbeton hatású vakolat
 
Ceresit CT 760 Visage látszóbeton hatású vakolat

Kül -és beltérben is alkalmazható beton hatású vékonyvakolat. Rugalmas, időjárás és karcálló, felhasználásra kész vakolat. Elérhető a szürke három árnyalatában, továbbá könnyű alkalmazhatóság jellemzi. A lehetséges struktúrák és alkalmazási technikák széles skáláját vonultatja fel.

Termékismertető
Műszaki adatok
Tovább
Termék kártya
Ceresit CR 166 kétkomponensű vízzáró cementhabarcs
 
Ceresit CR 166 kétkomponensű vízzáró cementhabarcs

Flexibilis, kétkomponensű, cementkötésű, repedésáthidaló, nem zsugorodó, vízgőzáteresztő, fagyálló, vízzáró cementiszap, mely alkalmas mélyépítési létesítmények, víztartályok, úszómedencék ásványi felületeinek szigetelésére 5 m-es víznyomásig.

Termékismertető
Műszaki adatok
Tovább
Termék kártya
TEROSON FO 150 FOIL-TACK M+S tömítőszalag
 
TEROSON FO 150 FOIL-TACK M+S tömítőszalag

Teljes hátoldalán öntapadó, víz- és párazáró, belső oldali speciális tömítő szalag (fólia), amely külső falazat meleg (szoba felőli) oldalán is alkalmazható.

Termékismertető
Tovább
Termék kártya
Ceresit CT 9 felületimpregnáló anyag Ceresit CT 98 felülettisztító koncentrátum Ceresit CT 99 alga- és gombásodásgátló koncentrátum
 
Ceresit homlokzattisztítók
3 termék

A külső hőszigetelő rendszer (ETICS) záró rétege az évek elteltével több okból is veszíthet nemcsak szépségéből, hanem homlokzatvédelmi funkciójának erősségéből is. Ezen okok között szerepelnek a helyi adottságok (pl. épület északi oldala, városi szennyeződések, algásodást vagy gombásodást okozó spórák jelenléte), az időjárási viszonyok (UV-sugárzás erőssége stb.), a felhasznált termékek minősége és tartóssága (pl. nem vízlepergető hatású vakolat vagy homlokzatfesték). Homlokzattisztító termékeinkkel 3 lépésben készítheti elő a felújítást, ehhez kínálunk felülettisztító koncentrátumot, alga- és gombásodásgátló koncentrátumot, valamint felületimpregnáló anyagot. A Ceresit homlokzattisztító termékek eltávolítják, semlegesítik a szennyeződéseket, de gyakran előfordul, hogy nem tudják teljesen eltávolítani – ilyen esetekben, illetve ha az alapfelületen pl. mechanikai sérülések javítása történt, a Ceresit CT 48 szilikon homlokzatfesték alkalmazását javasoljuk az épület színének felfrissítésére. A CT 48 egyúttal az impregnáló szerepet is betölti, vagyis újrafestés esetén nem szükséges a CT 9 használata. A fenti Ceresit termékek alkalmazását követően a felhordott új befejező réteg tartósabb, ellenállóbb és hosszú távon esztétikus maradhat.

3 termék
Termékismertető
Tovább
Termék kártya
Ajánlott kategóriák
Vízszigetelő bevonatok, vízzáró habarcsok
Vízszigetelő bevonatok, vízzáró habarcsok
Kőburkolatok, betonlapok, cementlapok
Kőburkolatok, betonlapok, cementlapok
Ragasztók vízszigetelésekhez
Ragasztók vízszigetelésekhez
Habarcsok
Habarcsok
Mázas kerámia burkolatok
Mázas kerámia burkolatok
Épületszerkezetek

Nyílászáró, szigetelés, burkolat, ...

Épületgépészet

Kazán, klíma, légkezelő, szaniter, ...

Épületvillamosság

Elosztó, lámpa, tűzjelző, kamera, ...

Berendezések

Utcabútor, targonca, irodabútor, ...

Eszközök

CAD szoftver, hőkamera, vésőgép, ...