Letöltések
Műszaki adatok
A nagy teljesítményű STXL 120C és 160C típusú tárolók alkalmasak bármilyen hőtermelő eszközzel való felfűtésre, de a nagy felületű hőcserélőjüknek köszönhetően különösen célszerűek fűtési-hűtési hőszivattyús rendszerekhez, kondenzációs kazánokhoz és alacsony hőmérsékletű fűtési rendszerekhez. A készülékbe elektromos pótfűtés szerelhető be utólagosan. (A pótfűtés szett külön megvásárolható.)
Kisebb vízigények (konyhai mosogatók, kézmosók) kielégítésére szolgálnak. 5 és 10 illetve 5 literes űrtartalommal, csak egy vízvételi hely ellátására alkalmasak, és csak a gyártó által tartozékként hozzáadott csapteleppel működnek megbízhatóan (zuhanyzós, mosogató-kefefejjel ellátott csaptelep alkalmazása tilos). A tárolt melegvíz mind tisztálkodási, mind étkezési célra alkalmas.
A padlóra állítható, zártrendszerű készülékek felfűthetők bármilyen kazánnal, de nagy felűletű hőcserélőjüknek köszönhetően különösen alkalmasak alacsony hőmérsékletű fűtési rendszerekben, illetve kondenzációs kazánokhoz. A HR-N kivitelek anódállapot kijelzővel és folyadéktenziós hőmérővel vannak ellátva, ezek a kazán érzékelője részére tokcsővel rendelkeznek. Mindkét típus aktívanódos korrózióvédelme kiemelkedő. A készülékek egyidejűleg több vízvételi hely, illetve zuhanyzós csaptelepek ellátására is alkalmasak. A tárolt melegvíz mind tisztálkodási, mind étkezési célra alkalmas. Az ürtartalomválaszték 120 és 160 liter.
Kazánról vagy napkollektorról vagy mindkettőről együttesen fűthető forróvíztárolók akár elektromos pótfűtéssel, vagy annak elhelyezési lehetőségével.
A hajdu kondenzációs gázkazánok komplex megoldást jelentenek fűtési és melegvíz-rendszerek kialakítására, valamint kiválóan alkalmasak napkollektoros rendszerbe illesztésre. A hajdu HGK… típusjelű kondenzációs gázkazánok falra szerelhető kivitelben készülnek. A speciálisan kialakított hőcserélőnek köszönhetően a fűtés és melegvíz előállítás egymástól függetlenül is üzemelhet. Az alumínium-vörösréz hőcserélőnek köszönhetően hosszú élettartamúak. Az alkalmazott legmodernebb kondenzációs technikának köszönhetően, kategóriájában nem csak a legmagasabb hatásfokkal működnek, hanem egyben rendkívül környezetkímélők is. A kazán vezérlése lehetőővé teszi háromféle vízmelegítési funkció beállítását igény szerint (hagyományos, komfort, illetve ECO-öntanuló). A készülékben nincs sem váltószelep, sem lemezes hőcserélő, ezért nem kell karbantartani, cserélni meghibásodás esetén. A pontos modulációnak és a különleges hőcserélőnek köszönhetően, a mindenkori hőigényeknek megfelelően funkcionálnak, így minden üzemmódban magasabb a vízoldali hatásfok 100%-nál - 107-108% -, melyet a hagyományos gázkészülékekkel lehetetlen elérni.