Bosch oktatások 2012

Archív hír
Az itt szereplő cikk tartalma már lehet, hogy nem aktuális.

CCTV rendszerek, valamint hangosítási- és konferencia rendszerek témában

A Bosch speciális továbbképző tanfolyamain első kézből kaphat információkat és szakértő útmutatást a Bosch termékek és rendszerek telepítéséhez, üzemeltetéséhez és karbantartásához. A tanfolyamokat az alkalmazási területek szakértői vezetik.

2012-ben is partneroktatásokkal és a Magyar Mérnöki Kamara által akkreditált tanfolyamokkal várják Önöket.
A termékbevezetéssel, programozással és konfigurálással kapcsolatos tanfolyamok, konzultációk és MMK oktatások továbbra is térítésmentesek.

Az oktatások helyszíne: Robert Bosch Kft., 1103 Budapest, Gyömrői út 120. Y épület

A képalkotás és- feldolgozás alternatívái és CCTV rendszer-koncepciók

Időpontok: 2012. április 5., szeptember 20.
Az akkreditáció folyamatban.

Részvételhez laptop szükséges

A prezentáció célja: összesíteni a CCTV rendszerek szempontjából legfontosabb, képalkotással és képminőséggel kapcsolatos követelményeket. A rendszert, mint szerves egységet alapul véve, az egyes összetevőkön keresztül vizsgálja az általános kritériumokat - és az azoknak megfeleltethető műszaki szolgáltatásokat. Segít rávilágítani minden olyan részletre, melynek közvetlen, vagy közvetett hatása van a végponti képminőségre és felhasználhatóságra.

A részletes program itt letölthető.

Egyéb oktatás szerződött partnereknek:

Időpontok: 2012. március 13., október 11.

Bosch videofelügyeleti újdonságok.
Hangrendszerek akusztikai tervezése

Időpontok: 2012. április 11., október 3.
Az akkreditáció folyamatban.

A tanfolyam résztvevői: tervezők, tervezői jogosultsággal, illetve tervezői szintű projekt tapasztalatokkal

Elvárt képzettség: gyengeáramú villamosmérnök

A tanfolyam célja: Építve a tárgyhoz kötődő minimális előzetes elméleti és gyakorlati ismeretre, elvezeti a hallgatót a hangtér vonatkozó alapjelenségeitől a lehetséges specifikációs követelményeken keresztül a kívánt hangnyomásszintű és minőségű végeredményig. Megismertet a teremakusztika idevonatkozó mennyiségeivel és a teljes rendszerre vonatkozó beszédérthetőségi mutatók definícióival. Gyakorlati számításokkal, készségszintű ismereteket ad a hangszóró paraméterekről, a módszerekről, ahogyan azokat a tervezés során használni kell. Segítséget nyújt a megfelelő hangszórók és szerelési módok kiválasztásához, útmutatást ad az előírt STI beszédérthetőségi faktor akusztikai vonatkozásainak figyelembe vételére. A megismertetett tervezési eljárások kifejezetten információközlő és evakuációs épülethangosító rendszerek hangtereinek, zónáinak mérnöki szintű akusztikai megtervezését mutatja be.

A záró teszt feladatsor a tervezési folyamat legfontosabb lépéseire kérdez rá elméleti és számítási példákon keresztül. A számítási feladatok hangnyomás és a hangszórókat tápláló teljesítmény igény kiszámítására vonatkoznak.

A részletes program itt letölthető.
Épület- és vészhangosító rendszerek strukturális tervezése

Időpontok: 2012. április 25., október 17.
Az akkreditáció folyamatban.

Elvárt képzettség: hangfrekvenciás eszközök, rendszerek, alapszintű ismerete

A tanfolyam célja: Rendszerszintű áttekintést nyújt a több-zónás hangrendszerek elektronikai felépítéséről. Az egyszerűbb analóg információközlő helyi hangosító rendszerektől, a legbonyolultabb sok-zónás digitális rendszerekig, azonos műszaki szemléletmóddal emeli ki a tervezéshez szükséges legfontosabb ismereteket. A Public Address rendszerek általános, hangmátrix felépítésből adódó általános lehetőségeit és a kifejezett vészhangosító funkciókat külön tárgyalva, megkülönböztetett tervezési szempontokat ismertet. Kitér az épület méretű kábelezési távolságok esetén használt 70 és 100 V-os táplálások műszaki konzekvenciáira, azoknak a tervezés során figyelembe veendő fontos következményeire. A beszéd és háttérzenei jelek különböző átlag-teljesítmény tartalmát reprezentáló ún. Crest-faktor figyelembe vételével tervezési útmutatást ad a hangszóró zónák hangsugárzóinak teljesítmény szükségletére. A kétzónás egyszerűbb rendszerektől a több mint kétszáz- zónás rendszerekig, bemutatja az elméletben lehetséges teljesítmény-elosztó technikákat, illetve azok realizálhatóságát konkrét gyakorlati példákon keresztül.

A záró teszt feladatsor egyrészt a rendszerek rendszer specifikus funkcióinak ismeretére, másrészt azok strukturális felépítésére kérdez rá. Gyakorlati példák során konkrét zóna szám és a teljesítmény szükséglet ismeretében különböző alternatívákat kér a tervezendő rendszer megvalósítására.

A részletes program itt letölthető.

Ha jelentkezni szeretne a továbbképzésre vagy bővebb információt szeretne kérni a Robert Bosch Kft. - Biztonságtechnika Üzletág munkatársától, használja az Információkérés gombot.
Kategóriák
Hangrendszerek, konferenciarendszerek
Hangrendszerek, konferenciarendszerek
Videoszerverek, videorögzítők, videojel kódolók
Videoszerverek, videorögzítők, videojel kódolók
Kamerák, kamera adapterek
Kamerák, kamera adapterek
Audio- és vizuáltechnika
Audio- és vizuáltechnika
Épületautomatizálás, biztonságtechnika
Épületautomatizálás, biztonságtechnika
Épületszerkezetek

Nyílászáró, szigetelés, burkolat, ...

Épületgépészet

Kazán, klíma, légkezelő, szaniter, ...

Épületvillamosság

Elosztó, lámpa, tűzjelző, kamera, ...

Berendezések

Utcabútor, targonca, irodabútor, ...

Eszközök

CAD szoftver, hőkamera, vésőgép, ...