Knauf Insulation

Unifit 032 üveggyapot tekercs

Belső terek hő- és hangszigetelésére használható kasírozatlan üveggyapot tekercs.

  • kiváló tűzállóság, hőszigetelő tulajdonság
  • nagyobb merevség
  • alaktartó

Letöltések

Unifit 032 üveggyapot tekercs - műszaki adatlap

Unifit 032 üveggyapot tekercs

pdf 137.6 kB
műszaki adatlap
 
Unifit 032 üveggyapot tekercs - teljesítménynyilatkozat

Unifit 032 üveggyapot tekercs

pdf 576.8 kB
teljesítménynyilatkozat
 
Magastető rétegrendi kialakítása I. - CAD fájl

Magastető rétegrendi kialakítása I.

dwg 439.1 kB
CAD fájl
 
Magastető rétegrendi kialakítása II. - CAD fájl

Magastető rétegrendi kialakítása II.

dwg 332.8 kB
CAD fájl
 
Magastető eresz kialakítása I. - CAD fájl

Magastető eresz kialakítása I.

dwg 480.7 kB
CAD fájl
 
Magastető eresz kialakítása II. - CAD fájl

Magastető eresz kialakítása II.

dwg 306.0 kB
CAD fájl
 
Magastető gerinc kialakítása I. - CAD fájl

Magastető gerinc kialakítása I.

dwg 357.5 kB
CAD fájl
 
Magastető gerinc kialakítása II. - CAD fájl

Magastető gerinc kialakítása II.

dwg 298.8 kB
CAD fájl
 
Magastető oromszegély kialakítása I. - CAD fájl

Magastető oromszegély kialakítása I.

dwg 371.0 kB
CAD fájl
 
Magastető oromszegély kialakítása II. - CAD fájl

Magastető oromszegély kialakítása II.

dwg 320.1 kB
CAD fájl
 
Magastető tűzszakaszhatár kialakítása - CAD fájl

Magastető tűzszakaszhatár kialakítása

dwg 350.4 kB
CAD fájl
 

Nem találta meg, amit keres?

Dokumentum igénylése

Műszaki adatok

hővezetési ellenállás (R) [m²·K/W]

hővezetési ellenállás (R) [m²·K/W]

1,85 - ... - 5,00

hővezetési tényező (λ) [W/m·K]

hővezetési tényező (λ) [W/m·K]

0,032

kiszerelés

kiszerelés

tekercs

légáramlási ellenállás [kPa·s/m²]

légáramlási ellenállás [kPa·s/m²]

≥ 5,0

méret - hosszúság (l) [mm]

méret - hosszúság (l) [mm]

6900 - ... - 2500

méret - szélesség (w) [mm]

méret - szélesség (w) [mm]

1200

méret - vastagság [mm]

méret - vastagság [mm]

60 - ... - 160

páradiffúziós ellenállási szám (μ)

páradiffúziós ellenállási szám (μ)

1

tűzvédelmi osztály

tűzvédelmi osztály

A1

vastagsági tűrés

vastagsági tűrés

T2

Knaufinsulation - Magastető

A magastető hőszigetelésének műszaki megoldásai. A házak többségének fedésére szolgáló magastető (ferdetető) alapvetően fa fűrészáruból, számtalan változatban készül. Nagyobb középületeken, ipari létesítményeken előfordulnak fémből vagy vasbeton szerkezetből készült típusok is.

Knaufinsulation - Magastető
Unifit 032 üveggyapot tekercs

Ez a tetőrendszer kiválóan használható lakóterek létesítésére, azaz hasznosított tetőterek kialakítására. A komfortos lakóterület csak a napsugárzással, csapadékkal, széllel stb. fokozottan terhelt szerkezet gondos tervezésével és kialakításával hozható létre. Ellenkező esetben az emberi szervezetre nézve diszkomfort körülmények (nyári hőség, téli hideg) mellett a tetőszerkezetre veszélyes páralecsapódás is felléphet.

A tetőszerkezet megfelelő keresztmetszetű tartóelemekből álljon, hogy a mai hőszigetelési előírások teljesítéséhez szükséges kb. 20 cm vastag szigetelés elhelyezhető legyen. Hőszigetelés kivitelezésére leggyakoribb megoldás a szarufák (teherhordó szerkezet) között elhelyezett ásványgyapot szigetelés. A táblák szélességét 2-3 cm-rel nagyobbra kell vágni a szarufaköznél, hogy jól befeszüljenek, ezzel megtartsák magukat, egyben megakadályozzák a hőhidak kialakulásához vezető hézagok keletkezését. Az igénytől és helytől függően tekercses vagy táblás kivitelű anyag is választható.

Ha a szarufák magassága nem teszi lehetővé a kívánt vastagságú réteg beépítését, akkor a belső síkjuk alatt, irányukra merőleges vázszerkezet rögzíthető, amelyben újabb szigetelőréteg helyezhető el. Mivel a szarufák hővezetési tényezője lényegesen nagyobb, mint a hőszigetelő anyagoké, ezzel a megoldással a szarufák által okozott hőhidak hatása is jelentősen csökken. Van lehetőség ásványgyapot szigetelés elhelyezésére a szarufák külső síkján is. Itt alapvető szempont a megfelelő nyomószilárdságú termék választása, mivel a tetőhéjalás terhét is ez a réteg hordozza. A szigetelőtáblákat ilyenkor a rájuk helyezett ellenlécen keresztül, csavarral lehet a szarufákhoz rögzíteni. A szigetelőanyagot meg kell védeni a héjalás mögé bejutó csapadék hatásától.

Erre a célra ún. alátéthéjazat szolgál, amely vízzáró, elviseli a nagy hőingadozást, és az UV sugarakat. Az alátéthéjazat a tetőszerkezet kialakításától függően páraáteresztő lehet. Ilyen esetben a szigetelőanyagba bejutott párát átengedi. A szigetelőanyagot belső oldalról a lakótérből kifelé hatoló pára lecsapódásától kell védeni, amely a szigetelés tönkremeneteléhez, a tetőszerkezet károsodásához vezet. A belső burkolat alatt emiatt párazáró réteg beépítése szükséges. A burkolat többnyire építőlemez (gipszkarton, OSB stb.), amelynek rögzítése fokozott figyelmet igényel, a páratechnikai réteg sérülésének megakadályozására.

Knaufinsulation - Magastető
Unifit 032 üveggyapot tekercs

További termékek a cégtől
Heraklith-C fagyapot hangszigetelő tábla
 
Heraklith® C fagyapot hangszigetelő tábla

Ásványi kötőanyagú homogén fagyapot építőlap. Páraáteresztő, tömege miatt megfelelő a hőtároló képessége, továbbá kiváló építésbiológiai tulajdonságokkal rendelkezik. A gyártástechnológiai fejlesztéseknek köszönhető homogénebb szálszerkezet miatt látszó felületekként is esztétikus megjelenést nyújt (a terméket festett felülettel javasoljuk alkalmazni).

CAD
Termékismertető
Műszaki adatok
CAD
Tovább
Termék kártya
FKD-N Thermal kőzetgyapot
 
FKD-N Thermal kőzetgyapot

Az FKD N Thermal bazalt ásványi szálakból készült, műgyanta kötőanyagú, teljes keresztmetszetükben víztaszító (hidrofóbizált) tulajdonságú kőzetgyapot termékek. Az FKD N Thermal kőzetgyapot táblák hő-, hang- és tűzvédelmi szigetelés kialakítására szánt termékek, külső (határoló) falak kontakt homlokzati hőszigetelő rendszereiben (ETICS), amelyekben a hőszigetelő anyagot dübelezéssel és ragasztással rögzítik a fogadófelületre.

CAD
Termékismertető
Műszaki adatok
CAD
Tovább
Termék kártya
PTS kőzetgyapot hőszigetelő tábla
 
PTS kőzetgyapot hőszigetelő tábla

Olyan családi házak, középületek és ipari létesítmények hő-, hang- és tűzvédelmi szigetelésére tervezték, ahol nagyobb terhelésnek van kitéve, pl. közbenső födémek úsztatott padlószerkezetének lépéshang-szigeteléseként, valamint talajon fekvő padló hőszigeteléseként.

CAD
Termékismertető
Műszaki adatok
CAD
Tovább
Termék kártya
MPN kőzetgyapot hőszigetelő tábla
 
MPN kőzetgyapot hőszigetelő tábla

Műgyantakötésű kőzetgyapot szálakból készült tábla, amely nem éghető, hő- és hangszigetelő, továbbá hangelnyelő, formatartó, öregedésálló, teljes keresztmetszetében hidrofóbizált (víztaszító).

CAD
Termékismertető
Műszaki adatok
CAD
Tovább
Termék kártya
Akustik Board (TP115) üveggyapot
 
Akustik Board (TP115) üveggyapot

Belső terek hő- és hangszigetelésére használható kasírozatlan üveggyapot tábla. A TP 115 termékünket elsősorban belső terekben, főleg válaszfalak hő- és hangszigetelésre ajánlják. A 625 mm-es szélességű méretének köszönhetően kiválóan alkalmazható gipszkarton válaszfalak közbenső szigetelésére a tartóprofilok közé. Amennyiben az elválasztó szerkezet különböző hőmérsékletű tereket választ el, a fűtött oldalra párazáró réteget kell helyezni, mely megakadályozza, hogy a szigetelőanyagba nedvesség jusson. A belső burkolat lehet gipszkarton, fa lambéria, vagy más anyag is.

Termékismertető
Műszaki adatok
Tovább
Termék kártya
Ajánlott kategóriák
Üveggyapot és habüveg szigetelések
Üveggyapot és habüveg szigetelések
Téglák, falazóblokkok
Téglák, falazóblokkok
Építőlapok
Építőlapok
Hangszigetelések
Hangszigetelések
Födémszerkezetek, nyílásáthidalók
Födémszerkezetek, nyílásáthidalók
Épületszerkezetek

Nyílászáró, szigetelés, burkolat, ...

Épületgépészet

Kazán, klíma, légkezelő, szaniter, ...

Épületvillamosság

Elosztó, lámpa, tűzjelző, kamera, ...

Berendezések

Utcabútor, targonca, irodabútor, ...

Eszközök

CAD szoftver, hőkamera, vésőgép, ...