Letöltések
Műszaki adatok
A Ceresit® CT 9 külső ásványi vakolatok, falburkolatok, klinkerburkolatok, homokkőburkolatok, ásványi és festékbevonatok, valamint tetőcserepek impregnálására szolgál. Alkalmas – akár műemlék – homlokzatok csapadék és a levegőben lévő agresszív anyagok elleni védelmére. A homlokzatokon nedvesség hatására kialakuló hólyagosodás, fagyás okozta károk, algák és zuzmók elleni védelem biztosítására használható. A CT 9 víztaszítóvá teszi a felületet, legfeljebb 0,2 mm méretű repedések esetén is.
A Ceresit DH Maxi gyorskötésű beltéri aljzatkiegyenlítő lakóépületek és intézmények általánosan előforduló aljzatainak (legalább C 12 szilárdságú aljzatbeton, esztrich, ragasztóval szennyezett aljzat, járólap stb.) kiegyenlítésére alkalmas max. 30 mm rétegvastagságig. A burkolhatóság elérése után a kemény, sima felületre PVC-, szőnyeg-, linóleum-, gumiburkolat, parketta vagy laminált padló kerül. Rendkívül magas szilárdsági paramétereinek köszönhetően különösen ajánlott ragasztott parketta alá. Székgörgő igénybevételnek ellenáll, padlófűtés esetén is alkalmazható.
Tartós tömítési megoldás szerkezeti és csatlakozási hézagokhoz.
Burkolatragasztók, kenhető szigetelések, sarokerősítő szalag és idomok, kiegészítők.
A külső hőszigetelő rendszer (ETICS) záró rétege az évek elteltével több okból is veszíthet nemcsak szépségéből, hanem homlokzatvédelmi funkciójának erősségéből is. Ezen okok között szerepelnek a helyi adottságok (pl. épület északi oldala, városi szennyeződések, algásodást vagy gombásodást okozó spórák jelenléte), az időjárási viszonyok (UV-sugárzás erőssége stb.), a felhasznált termékek minősége és tartóssága (pl. nem vízlepergető hatású vakolat vagy homlokzatfesték). Homlokzattisztító termékeinkkel 3 lépésben készítheti elő a felújítást, ehhez kínálunk felülettisztító koncentrátumot, alga- és gombásodásgátló koncentrátumot, valamint felületimpregnáló anyagot. A Ceresit homlokzattisztító termékek eltávolítják, semlegesítik a szennyeződéseket, de gyakran előfordul, hogy nem tudják teljesen eltávolítani – ilyen esetekben, illetve ha az alapfelületen pl. mechanikai sérülések javítása történt, a Ceresit CT 48 szilikon homlokzatfesték alkalmazását javasoljuk az épület színének felfrissítésére. A CT 48 egyúttal az impregnáló szerepet is betölti, vagyis újrafestés esetén nem szükséges a CT 9 használata. A fenti Ceresit termékek alkalmazását követően a felhordott új befejező réteg tartósabb, ellenállóbb és hosszú távon esztétikus maradhat.
