Letöltések
Műszaki adatok




A Ceresit CT 84 Express használatra kész, poliuretán ragasztóhab polisztirol táblák ragasztásához. A habot kinyomópisztoly alkalmazásával hordjuk fel, ezáltal a táblák ragasztása gyors, hatékony és tiszta. Továbbá a Ceresit CT 84 Express gyorsan köt, vízálló és alacsony hőmérsékleten is alkalmazható. Kiváló hőszigetelő képességgel rendelkezik. Az erősítő hálóbeágyazás elkészítése már 2 órával a polisztirol táblák felragasztása után lehetséges. Alkalmazásával a kivitelezés időtartama jelentősen lerövidül.

Beltérben alkalmazható, fehér glettanyag, amely optimális keménységgel, rugalmassággal és magas szilárdsággal rendelkezik. Kézi és gépi felhordásra egyaránt alkalmas, emellett könnyen csiszolható és bármilyen festékkel átfesthető. Maximális rétegvastagsága: 3mm.

A Ceresit CM 49 ragasztóhabarcs nagymértékben képes a deformáció elviselésére (5 mm; S2 osztály). Alkalmas kerámia burkolatok, kőporcelán (gres-lapok), Cotto, betonlapok, természetes kövek (elszíneződésre kevésbé hajlamos kövek), üveglapok, üvegmozaik és műgyanta kötőanyagú agglomerált lapok ragasztására beltérben és kültéren egyaránt, vékony- vagy közepes ágyazással. Nagy tapadószilárdságának és a feszültség-elnyelő tulajdonságának köszönhetően különösen alkalmas nagyméretű lapok biztonságos fektetéséhez. A CM 49 nagy rugalmasságú ragasztást biztosít és elviseli a nyírófeszültségeket kritikus aljzatokon is. Alkalmazható fűtött esztrichre, panelos fűtési rendszerekre, gázbetonra, erkélyre, teraszra, homlokzatra, előregyártott betonelemekre, továbbá friss cement esztrichre (felhordható a stabil járhatóság elérését követően az esztrich 5 napos koráig), szárazépítő lemezekre és merev fa padlószerkezetre. 10 mm vastagságig alkalmas az aljzat egyenetlenségeinek javítására és a felület simítására is.

A Ceresit CT 722 Visage tapadásgátló olajat a Ceresit CT 720 Visage fahatású vakolat kialakításához alkalmazott szilikon gumi sablon felületére kell felhordani, mielőtt azt a vakoló habarcs felületére nyomják.

Fém és műanyag tartóelemek gyors rögzítésére javasolt, beton-, cementesztrich és téglafelületekhez max. 20 mm-es távolságban. Alkalmas betonfelület javítására, ideiglenes vízzárásra. A kikent habarcs 5 percen belül köt. Kültérben is alkalmazható.