6. VELUX Természetes Fény Szimpózium

Archív hír
Az itt szereplő cikk tartalma már lehet, hogy nem aktuális.

2015. szeptember 2-3. London, Tobacco Dock

2015. szeptember 2.-án és 3.-án kutatók, építészek és más építőipari szakemberek részvételével, Londonban, a Tobacco Dockban kerül megrendezésre a 6. VELUX Daylight Symposium (VELUX Természetes Fény Szimpózium). Fő témája annak vizsgálata, hogy milyen mértékben határozhatja meg a természetes fény azt, ahogyan a környezetünkről gondolkodunk, és ahogy kialakítjuk azt. A rendezvényre július 31-ig lehet jelentkezni.

A különböző országokból érkező kutatók, szakemberek és jogszabályalkotók részvételével zajló 6. VELUX Daylight Symposium fő témája a természetes fény kulcsfontosságú szerepe az épülettervezésben és az emberek életében, ezen keresztül pedig a modern társadalom előtt álló kihívások kezelésében. A 2015. évi szakmai összejövetel olyan kérdéskörökkel foglalkozik, mint a "természetes fény és élet a nagyvárosi környezetben", "benapozás-tervezés és gyakorlati megoldások", vagy "hogyan befolyásolja a természetes fény egészségünket, közérzetünket és tanulási képességünket".

6. VELUX Természetes Fény Szimpózium
6. VELUX Természetes Fény Szimpózium


"A Természetes Fény Szimpóziumot kétévente rendezzük meg. Elköteleződésünk, hogy az emberek egészségének és közérzetének javítása érdekében előmozdítsuk az épületek természetes fényviszonyainak és a beltéri klíma fontosságának elismerését. Az először 2005-ben megtartott szimpózium mára a természetes fényhez kapcsolódó kutatások és gyakorlatok vezető nemzetközi fórumává nőtte ki magát. Izgatottan várjuk az idei rendezvényt, és nagyon örülünk, hogy beszámolhatunk új kutatási eredményeinkről és tapasztalatainkról, valamint a kutatások, a tervezés és az építészeti gyakorlatok során alkalmazott nézőpontokról" - nyilatkozott Per Arnold Andersen, a VELUX Cégcsoport természetes fénnyel, energetikával és beltéri klímával foglalkozó tudásközpontjának vezetője.

A fórumon olyan neves szakemberek tartanak előadást mint a világhírű Olafur Eliasson, aki nagyméretű közösségi terekben megvalósított műalkotásaival vált híressé. Ő volt az elnöke a formatervező hallgatók számára meghirdetett Natural Light tervpályázatnak is, ahol a résztvevőknek egy napenergiával működő lámpát kellett tervezniük. Mellette Koen Steemers professzor, a Cambridge University munkatársa is előadó lesz, aki a fenntartható építészet és az emberi jólét közötti összefüggéssel kapcsolatos legújabb kutatási eredményeiről számol be. Henrik Wann Jensen, a University of California munkatársa a legmodernebb technológiát képviselő benapozás-szimulációs és modellező számítógépes alkalmazását mutatja be. Paul Bogard amerikai író és gondolkodó, a nappal és az éjszaka, illetve a fény és a sötétség ellentétéhez kapcsolódó dogmákat kérdőjelezi meg.

A természetes fény változást generáló szerepéhez kapcsolódó előadások mellett a szakmai eseménynek fontos eleme a hálózatépítés, valamint résztvevők közötti információcsere.

A résztvevők maximális száma 350, a szimpóziumra július 31-ig lehet jelentkezni. A jelentkezések elfogadása jelentkezési sorrendben történik.

A szimpózium előtti napon kerül megrendezésre a VELUX Cégcsoport természetes fénnyel foglalkozó tudományos fóruma.
A VELUX Cégcsoport egynapos tudományos fórumot rendez a természetes fénnyel kapcsolatban doktori tanulmányokat folytató hallgatók számára.

"A tudományos fórum célja az, hogy ösztönözze és bátorítsa a természetes fénnyel kapcsolatos, magas színvonalú kutatásokat. A fórumra PhD hallgatókat hívunk meg, akik egy hallgatókból és kutatókból álló interdiszciplináris közösségnek beszámolnak aktuális kutatási projektjeikről. Reményeink szerint a rendezvény a hallgatók és a kutatók számára egyaránt inspiráló és hasznos lesz" - mondta Per Arnold Andersen.

A Natural Light pályázat első helyezettje bemutatja győztes tervét
A 2015-ös szimpózium különleges eseménye lesz, hogy a Natural Light tervpályázat első helyezettje bemutatja a kiírásban szereplő napelemes lámpára készített győztes pályaművét. Az Olafur Eliasson által alapított Little Sun és a VELUX Cégcsoport által közösen meghirdetett Natural Light tervpályázat keretében a résztvevő hallgatóknak fenntartható energiával működő világítási megoldást kellett kidolgozniuk olyan régiókban élő emberek számára, ahol nem áll rendelkezésre elektromos áram.

A VELUX Cégcsoportról
A VELUX a tetőn keresztül bejutó napfény és friss levegő révén teremt kedvezőbb lakókörnyezetet. A VELUX termékskálában a tetőablakok és felülvilágítók széles választéka szerepel, lapos tetőre készült termékekkel együtt. Emellett a Cégcsoport többféle díszítő és árnyékoló terméket, redőnyöket, beépítő termékeket és a távműködtetéshez szükséges termékeket kínál. A 11 országban gyártó céggel és közel 40 országban értékesítő vállalattal rendelkező VELUX Cégcsoport a nemzetközi építőanyag-szektor egyik legerőteljesebb márkája, termékei a világ minden táján megvásárolhatók. A közel 10 000 alkalmazottat foglalkoztató VELUX Cégcsoport tulajdonosa, a VKR Holding A/S egy teljes mértékben alapítványi és családi tulajdonban lévő korlátolt felelősségű társaság (kft).

A 2015-ös Természetes Fény Szimpóziumról

A 6. VELUX Daylight Symposium a londoni Tobacco Dockban kerül megrendezésre 2015. szep-tember 2-án és 3-án.

A rendezvényen kutatók, szakemberek, oktatók, jogszabályalkotók, a média képviselői, valamint a természetes fénnyel kapcsolatos kutatások és tervezés területén tevékenykedő más érintettek vesznek részt. Az érdeklődőknek július 31-ig kell jelezniük részvételi szándékukat. A jelentkezések elfogadása jelentkezési sorrendben történik. A részvételi díj 400 euró, diákok számára 200 euró.

Regisztrációs weboldal: www.thedaylightsite.com/symposium/2015-2/registration

A 2015-ös szimpózium részét képezi a fény nemzetközi évéhez kapcsolódó programsorozatnak. A fény nemzetközi évét az ENSZ közgyűlése hirdette meg, célja pedig az emberek figyelmének felhívása arra, hogyan segíti elő a fény a fenntartható fejlődést és olyan megoldások kidolgozását, amelyek választ adnak az energiával, az oktatással és az egészségüggyel kapcsolatos globális kihívásokra. A fény nemzetközi évének támogatója a VELUX Cégcsoport.

A 2015-ös szimpózium átfogó témája "a természetes fény mint a változást előmozdító tényező". Ennek jegyében a kutatók és a szakemberek például a következő témákat helyezik új megvilágításba:
  • A természetes fény nagyvárosi kontextusban
  • Az egészséget és a jó közérzetet középpontba helyező építészet
  • Természetes fényviszonyok szimulációja és modellezése
  • A természetes fény és a tanulási képességek
A következő előadók már visszaigazolták részvételüket:
  • Koen Steemers professzor, Cambridge University, építész kar, szakterülete a fenntartható tervezés
  • Paul Bogard, a "The End of Night: Searching for Natural Darkness in an Age of Artificial Light" című könyv szerzője; egyetemi adjunktus, James Madison University, Virginia
  • Marilyne Andersen, a fenntartható építési technológiák professzora és a svájci EPFL építészeti, építőmérnöki és környezetmérnöki intézetének dékánja
  • Henrik Wann Jensen professzor, University of California, számítógépes grafikai laboratórium
  • Olafur Eliasson, dán-izlandi művész, aki a fény, a víz és a hőmérséklet felhasználásával megvalósított szobrai és nagyméretű installáció révén vált híressé, továbbá társalapítója a Little Sun nevű társadalmi vállalkozásnak.
Az előadókkal kapcsolatban további információ érhető el a thedaylightsite.com weboldalon, ahol a szimpózium programjával kapcsolatos fejlemények is nyomon követhetők.

Ha a VELUX Természetes Fény Szimpóziummal kapcsolatban további információt szeretne kérni a Velux Magyarország Kft. munkatársától, használja az alábbi Információkérés gombot.
Kapcsolódó hírek
Összefoglaló a 6. VELUX Természetes Fény Szimpóziumról
Összefoglaló a 6. VELUX Természetes Fény Szimpóziumról
Proaktív tervezés a természetes fény figyelembevételével
Összefoglaló a 6. VELUX Természetes Fény Szimpóziumról
Kategóriák
Nyílászárók, felülvilágítók, vasalatok
Nyílászárók, felülvilágítók, vasalatok
Épületszerkezetek
Épületszerkezetek
Épületszerkezetek

Nyílászáró, szigetelés, burkolat, ...

Épületgépészet

Kazán, klíma, légkezelő, szaniter, ...

Épületvillamosság

Elosztó, lámpa, tűzjelző, kamera, ...

Berendezések

Utcabútor, targonca, irodabútor, ...

Eszközök

CAD szoftver, hőkamera, vésőgép, ...