Letöltések
Műszaki adatok
Az Austrotherm Uniplatte® építőlemez, olyan rózsaszínű XPS anyag, melyet mindkét oldalon ragasztótapaszba ágyazott alkáliálló üvegszövettel erősítettek meg. Alkalmazható csempe- és természetes kőburkolatok vékonyágyas fektetéséhez, hőszigetelésre, vagy belsőépítészeti megoldásokhoz, egyszerű bútorok és dekorációs elemek készítésére. A különböző vastagságú termékek sokrétű felhasználást tesznek lehetővé. A 4 mm és 20 mm közötti vastagságú termékek elsősorban csempe- és lapburkolatok vékonyágyas fektetésének aljzatai. A vastagabb táblákat falak és padlók burkolására alkalmazzák nedves helyiségekben, szükség esetén vízszigeteléssel kiegészítve, de ideálisak beépített bútorok és egyéb szerkezetek, belsőépítészeti dekorációs elemek kialakításához is.
Csomópontok pdf, dwg formátumban és 3D-s képek az Austrotherm szigetelések beépítéséről.
Az Austrotherm GRAFIT® olyan szürke színű expandált polisztirol hőszigetelő lemez, amely különleges alapanyagának köszönhetően lényegesen alacsonyabb hővezetési tényezővel rendelkezik, mint a fehér színű változat. Alkalmazásával hatékonyabb hőszigetelés érhető el.
Alkalmazás: hőhidak szigetelése, lábazat hőszigetelése. A termék egyenes élképzésű. Az Austrotherm XPS® TOP P TB termoplasztikusan kötött többrétegű, de homogén anyagú, nagy vastagságú rózsaszínű extrudált polisztirol hab. A zárt cellaszerkezetű anyag vízfelvétele elhanyagolhatóan kicsi, s így kiváló hőszigetelő képessége tartós nedvességhatás esetén sem romlik. Az épületek élettartama alatt az extrudált hab nagyon jó mechanikai tulajdonságai sem változnak. Az Austrotherm XPS® TOP TB termékek széndioxid gáz habosításúak, így FCKW-t és HFCKW-t (halogénezett és részben halogénezett szénhidrogéneket, freonokat) nem tartalmaznak. Az érdesített felületű XPS® TOP P TB homlokzati hőszigetelő rendszerek lábazatának kialakítására alkalmazható. Az érdesített felület a ragasztóanyag fokozott tapadását teszi lehetővé.
Alkalmazás: lábazat hőszigetelése, hőhidak hőszigetelése. A termék egyenes élképzésű. Az Austrotherm XPS® TOP P rózsaszínű extrudált polisztirol hab. A zárt cellaszerkezetű anyag vízfelvétele elhanyagolhatóan kicsi, s így kiváló hőszigetelő képessége tartós nedvességhatás esetén sem romlik. Az épületek élettartama alatt az extrudált hab nagyon jó mechanikai tulajdonságai sem változnak. Az Austrotherm XPS® TOP termékek széndioxid gáz habosításúak, így FCKW-t és HFCKW-t (halogénezett és részben halogénezett szénhidrogéneket, freonokat) nem tartalmaznak. Az érdesített felületű XPS® TOP P homlokzati hőszigetelő rendszerek lábazatának kialakítására alkalmazható. Az érdesített felület a ragasztóanyag fokozott tapadását teszi lehetővé.