Üvegfelületek energiahatékonyságának növelése utólagosan, szigetelő fóliákkal

LLumar EnerLogic fóliák

Egy épület annyira tud energiahatékony lenni amennyire az ablakai is azok. A nyári hónapokban az üvegek túl sok hőt engednek be, ami nagyobb terhelést jelent a légkondicionáló rendszerek számára és így növelik az energia költségeket. Nyáron a hűtési terhelést több mint 30 % ban az ablakokon beáramló hő eredményezi. Télen pedig túl sok hőt engednek ki, ami a fűtési rendszert terheli és ugyancsak költségnövekedést eredményez. Az elvesztett hő normál üvegszerkezetek esetén 30%-ban az ablakokon keresztül távozik.

Nyáron a legtöbb minőségi tükröző vagy neutrális fólia jól teljesít, így a hő gyarapodást hatékonyan csökkentheti. Független tesztek alapján a LLumar hővédő fóliák légkondicionált épületek esetén akár 15%-kal is csökkenthetik az energiafelhasználást. Az alábbi grafikonon a tesztelt épület energiafelhasználását mutatja a fólia felszerelése előtt és után, minden egyéb tényező változtatása nélkül.
Ez idáig, a legtöbb fólia csak a nyári problémát volt képes megoldani, tehát az évnek csak egy részében tudott hatásosan működni azonban most már olyan termék is elérhető, mely nem csak nyáron, de télen is jelentősen növelheti az üvegszerkezetek hatékonyságát.

Ha teljes éves és nem kizárólag nyári energia megtakarítási célból szeretnénk az üvegfelületeket fóliával ellátni a termék emisszivitási értékét kell figyelembe venni. Ez alapján a fóliákat négy különböző csoportra oszthatjuk:
  • Neutrális, hő- és fényvédő fóliák (emisszivitás: 0,7-0,9 körül)
  • Tükröző, hő- és fényvédő fóliák (emisszivitás: 0,6-0,7 körül)
  • Hagyományos Low-E szigetelő fóliák (emisszivitás: 0,3-0,4 körül)
  • LLumar EnerLogic új generációs Low-E fóliák (emisszivitás: 0,07)
Nyáron a LLumar EnerLogic fólia a hőt kint tartja, mint a tradicionális fóliák, de télen olyanra képes, amire a tükröző vagy neutrális hő-, fényvédő fóliák nem: benntartja a meleget. Tehát tökéletes energiahatékony megoldást kínál egész éven át.

Felhasználva ezt a kimagasló szigetelési teljesítményt a LLumar EnerLogic fólia képes arra, hogy a régi korszerűtlen üvegeket, energiahatékonnyá tegye. Szimpla üvegek esetén az EnerLogic fólia a hő átbocsátási tényezőt akár 40% fölött is javíthatja, de egy korszerűbb dupla üvegezésnél is 10-25% javulás érhető el.

A mellékelt ábrán különböző emisszivitási értékkel rendelkező fóliák hő fényképe (1-es kép) látható. A különböző színek egyértelműen megmutatják, hogy a legtöbb hőt a fóliázatlan üveg esetén veszítjük (emisszivítás: 0,84) és hasonló hő veszteséggel számolhatunk normál hő-, fényvédő fóliák (emisszivitás: 0,67) esetén is. A hagyományos Low-E fólia (emisszivítás: 0,36) már jobban teljesít, de a LLumar EnerLogic (emisszivitás: 0,07) képességeitől még ez is távol van.


A négyzetben látható értékek az üveg felületi hőmérsékletét mutatják. Minél alacsonyabb ez az érték, annál kevesebb hő jut át az üvegen. Az alábbi képen (2-es) jól látható, hogy a 4/16/4 dupla thermo szerkezet hőmérséklete 0,6 °C, valamint a mellette található szimpla üvegre felszerelt EnerLogic fóliával ellátott szerkezet hőmérséklete 0,9 °C, tehát a két szerkezet hatékonysága közel azonos!


A LLumar EnerLogic fólia letölthető adatlapjáért kattintson a hír alatti termékképre, ha árajánlatot, bővebb információt vagy katalógust szeretne kérni a LLumar Magyarország - Gál és Társa Kft. munkatársától, használja a megfelelő gombot.
Kategóriák
Hővédő, fényvédő és biztonsági fóliák
Hővédő, fényvédő és biztonsági fóliák
Üvegek, fényáteresztő műanyagok, árnyékolók
Üvegek, fényáteresztő műanyagok, árnyékolók
Épületszerkezetek
Épületszerkezetek
Épületszerkezetek

Nyílászáró, szigetelés, burkolat, ...

Épületgépészet

Kazán, klíma, légkezelő, szaniter, ...

Épületvillamosság

Elosztó, lámpa, tűzjelző, kamera, ...

Berendezések

Utcabútor, targonca, irodabútor, ...

Eszközök

CAD szoftver, hőkamera, vésőgép, ...