Magyar Épületgépészek Napja 2009 - Sajtótájékoztató

Archív hír
Az itt szereplő cikk tartalma már lehet, hogy nem aktuális.

A rendezvény a hagyományok tisztelete mellett a formai megújulás lehetőségét is magában hordozza

Magyar Épületgépészek Napja 2009
Magyar Épületgépészek Napja 2009

A Magyar Épületgépészeti Koordinációs Szövetség az idén december 3-4-én rendezi meg a Magyar Épületgépészek Napját. A rendezvény immár tizennegyedik a sorban és ez a tény a hagyományok tisztelete mellett a formai megújulás lehetőségét is egyszerre hordozza magában.
Idén először rendezik az épületgépész napi kiállítást a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Aulájában. Ezzel is hangsúlyozni kívánják a rendezvény szakmaiságát, a magyar épületgépész szakma születési helyéhez való kötődést. Ezt a gyakorlatot egyébként a nagy sikerű pécsi és debreceni szaknapok sikere is igazolja.
Idén kétnaposra bővül az épületgépész nap, ezzel is több lehetőséget kínálva szakmai tapasztalatcserékre, találkozásokra, valamint lehetőséget biztosítva a konferenciáknak. Újítások lesznek a kommunikációs stratégiában is. Ezek a szakma szélesebb rétegeinek bevonását, a kiállítás látogatottságának növelését, az épületgépészetben való elmélyülést hivatottak elősegíteni.
Folytatódik a 2006-ban kezdődött hagyomány és az Év Épületgépész Mérnökeit a meghirdetett tervpályázat eredménye alapján választják ki. Idén a gyártók, az ipari háttér is segítséget nyújthat a pályázaton résztvevő tervezőknek. A munkákat a Magyar Mérnöki Kamara Épületgépészeti tagozatának Minősítő Bizottsága bírálja el. A tervpályázat gazdája, lebonyolítója, Virág Zoltán, több jelentős épület díjnyertes épületgépész tervezője.
Az idei évben két szakmai konferenciát is rendeznek. A gyártmányfejlesztések, eljárások bemutatása a hazai és külföldi gyártók képviselőinek részvételére számít. Célja a témakörhöz kapcsolódó aktualitások bemutatása, a hazai megismertetés, elterjesztés elősegítése. A témaválasztás is rendkívül aktuális: Alacsony hőmérsékletű fűtések, magas hőmérsékletű hűtések. Manapság a szakmában zajló kommunikáció elsősorban hőszivattyúkról, felületfűtésekről- és hűtésekről, klímagerendákról szól. A szakmai program gazdája dr. Kajtár László, aki a hazai épületgépészeti oktatás jeles képviselője, a komfortelméleti kutatások egyik úttörője.
A másik konferenciaprogram inkább szakmapolitikai jellegű. A programpont gazdája, Till Gábor elmondta, hogy céljuk a magyar épületgépészet elhelyezése a nemzetközi épületgépészeti és a magyar építőipari környezetben. A sokszor csak a mindennapos munkavégzésre, vállalkozói túlélésre koncentráló épületgépészeknek kitekintést kívánnak nyújtani tágabb értelemben vett otthonunkra, az Európai Unióra, annak épületgépészeti szokványaira, szabályozására, a várható trendekre. Ugyancsak nyitni kívánnak a hazai társszakmák és kapcsolódó műszaki területek felé. Ezért lesz szereplője a kerekasztal- beszélgetésnek többek között a villamosenergia-ipar, a passzívház-építészet képviselője is.
Szokás szerint az Épületgépész Bál zárja a programsorozatot. Helyszíne az idei évben is a Hotel Inter-Continental lesz. A szórakoztatás mellett sor kerül az Év Emberei díjak átadására is.
A rendezvény kiemelt témaköréhez kapcsolódik a fő támogató. Az ELMÜ-ÉMÁSZ csoport a 2009 márciusában bevezetett geo-tarifával kapcsolódni próbál az épületgépészeti szakmában uralkodó trendekhez és a hőszivattyús hűtés/fűtés elterjedését kívánja elősegíteni.
A szervezők - gondolva a kiállításon megfáradt résztvevőkre - a két rendezvénynap közé formabontó szakmai és kultúrprogramot terveznek. A DBR Metró vezetésével összefogva a négyes metró épülő Móricz Zsigmond körtéri állomásán rövid bemutatót tartanak a metróépítés gépészeti vonatkozásairól, majd színvonalas jazz-zenével szórakoztatják a közönséget.
A rendezvény médiatámogatója a ProIDEA.
Kategóriák
Uszodatechnika és wellness
Uszodatechnika és wellness
Tűzoltó rendszerek, passzív tűzvédelmi termékek
Tűzoltó rendszerek, passzív tűzvédelmi termékek
Klíma- és hűtéstechnika
Klíma- és hűtéstechnika
Légtechnika
Légtechnika
Szivattyúk, keverők
Szivattyúk, keverők
Épületszerkezetek

Nyílászáró, szigetelés, burkolat, ...

Épületgépészet

Kazán, klíma, légkezelő, szaniter, ...

Épületvillamosság

Elosztó, lámpa, tűzjelző, kamera, ...

Berendezések

Utcabútor, targonca, irodabútor, ...

Eszközök

CAD szoftver, hőkamera, vésőgép, ...