Konferencia a Fenntartható Építészetről

Archív hír
Az itt szereplő cikk tartalma már lehet, hogy nem aktuális.

2007. június 15., Jövő Háza Központ, Fogadó (G épület)

Küldetés

A konferencia célja, hogy előmozdítsa a fenntartható építészetről folyó diskurzust az építészek, várostervezők, mérnökök és ingatlanfejlesztők között és ennek elősegítésére példaértékű projekteket mutasson be.

Az építészet világszerte a fenntarthatóságra fókuszál, egyre sürgetőbbé válik, hogy a fenntarthatóság gondolata hazánkban is átültethető legyen a gyakorlatba a helyi adottságok figyelembevételével. Ehhez nyújtanak a konferencia neves előadói segítséget, ismertetve a fenntarthatóság gondolati hátterét az elmélettől a gyakorlati alkalmazásokig.

Program

Előadók

Helyszín

Regisztráció



A fenntarthatóság az építészetben nemcsak azt jelenti környezettudatosan tervezni, gazdaságosan építeni, hanem olyan komplex gondolkodásmódot igényel, mely szem előtt tartja az épület környezetre gyakorolt hatását, melybe beletartozik a természet védelme éppúgy mint a várható társadalmi hatások figyelembevétele.
Ezt a gondolatot szeretné különböző oldalról megvilágítani a FENNT című egynapos konferencia június 15.-én a Jövő Háza Fogadóépületében.
Az elméleti háttér tisztázása után városléptékű, majd épület nagyságú konkrét példákon keresztül illusztráljuk, hogyan jelenik meg a fenntarthatóság mindennapjainkban. Az ilyen szellemiségű alkotás előnyeiről illetve másságáról számolnak be a megvalósult épületek és a Holcim Awards pályázat díjazott műveinek szerzői. Luigi Centola Olaszországból az Amalfi környékén történő tájfejlesztést, Bernard Olivier a kanadai Montrealban a környezettudatosság jegyében megépült lakóegyüttes infrastruktúrális hálózatát mutatja be.
A németországi Freiburg Vauban városnegyedének a képviselője Andreas Delleske személyesen fog beszámolni, hogyan valósult meg és működik mind a mai napig egy egész városrész a fenntarthatóság elvei szerint. Fenntarthatóság a város közepén? Igen, hisz ez egy élő példa.
A konferencián kerül meghirdetésre a Holcim Awards Fenntartható Építésért új pályázati kiírása. Kaarin Taipale, a Helsinki Közgazdasági Egyetem professzora, építész, urbanista az előző pályázat nyertes művén, a stuttgarti Főpályaudvar bemutatásán keresztül ismerteti a zsűri bírálati szempontjait.



Épületszerkezetek

Nyílászáró, szigetelés, burkolat, ...

Épületgépészet

Kazán, klíma, légkezelő, szaniter, ...

Épületvillamosság

Elosztó, lámpa, tűzjelző, kamera, ...

Berendezések

Utcabútor, targonca, irodabútor, ...

Eszközök

CAD szoftver, hőkamera, vésőgép, ...