Nagy fesztávolságú Peri LGS állványzat alkalmazása a Kálvin téri református templomban

Akár 45 m áthidalására is alkalmas, kézzel mozgatható elemekből egyszerűen és gyorsan összeszerelhető térbeli rácsos tartós állványzat

A templom szinte kettétört, hosszú repedés alakult ki rajta LGS állványzat 15 m magasságban

A budapesti Kálvin téri református templom a református egyház első és legismertebb fővárosi temploma. 1816-1830 között Hild Vince tervei alapján épült adományokból, ezért az építkezés szakaszosan zajlott.

A háború és a hármas metró építése miatt az épületet többször is felújították. A szerkezeti megerősítő munkákat és a felújítást az épület a négyes metró építése során sem kerülhette el, mert a munkálatok során egy 26 m mély munkagödör épült alig 70 cm-re a 40 m magas templomtól. Az épület testén a gödör miatt olyan komoly elmozdulás keletkezett, hogy a templom gyakorlatilag kettétört, ezért a további elmozdulások megakadályozására vasbeton gyűrűt vontak köré.

A belső munkálatok a templomokra általában jellemző bonyolult belső térgeometriai adottságok között zajlottak, melyekhez ideális megoldásnak bizonyult a Peri UP Rosett Flex térállványzat. A falugrások, párkányok, karzatok és díszítőelemek - az állvány flexibilitásának köszönhetően - rendkívül jól lekövethetőek voltak. Növelte a hatékonyságot, hogy a több ütemben megvalósuló állványozás során az egyes ütemek állvány anyagai a geometriához igazodást segítő minimális számú kiegészítő rendszerelem segítségével átépíthetők voltak más ütemekbe is.

A templom felújítása során a legnagyobb kihívást a kupola restaurálási munkálatait segítő állványzat készítése jelentette. Mivel az elvárás az volt, hogy egy időben folyhasson a falak és a mennyezet felújítása, valamint az alatta lévő padlózat teljes burkolat cseréje, ezért a belső térben úgy kellett kialakítani egy 200 m² alaprajzi területű munkaszintet 15 m magasságban, hogy a padlózat építése miatt nem lehetett letámasztani a járófelületre.
A római Szent Péter bazilika felújítása Peri LGS állványzattal A Kálvin téri református templom kupolájának LGS állványzat terve
A feladat megoldását a templom oldalfalának ablakfülkéjébe és a Peri zsaluszerkezeti anyagokból készített konzolokra támaszkodó 16 m fesztávolságú LGS állványzat jelentette. Az ötletet a római bazilika felújítása adta, ahol a kupola restaurációját szintén ezzel a rendszerrel oldották meg, miközben alatta folyamatos volt a turisták látogatása.
Az LGS állványzat szereléséhez először egy ideiglenes segédállványzat épült, melynek munkaszintjén a különböző rendszerelemek összeépítésével készültek el a térbeli rácsos gerendák. Ezeket aztán a vezetősín és a gördítőmű segítségével egyszerűen a megfelelő helyre gördítették. Az ideiglenes állvány elemeit az elbontást követően az oltártér beállványozásához használták fel, ami tovább növelte az állványzat gazdaságosságát.

Az LGS (Lattice Girder System) nagy fesztávolságok, akár 45 m áthidalására is alkalmas, kézzel mozgatható elemekből egyszerűen és gyorsan összeszerelhető térbeli rácsos tartós állványzat, mely a speciális rendszerelemek mellett jelentős részben standard Peri Up elemekből áll. A rendszer kitűnő választás ideiglenes gyalogos hidak, közbenső letámasztás nélküli munkaszintek, és védőtetők készítéséhez is.

További információ: http://www.peri.com/en/solutions/products/scaffolding/protection-scaffold/weather-protection-roof-lgs.cfm

Ha az LGS állványzatról árajánlatot, egyéb információt vagy katalógust szeretne kérni a Peri Kft. munkatársától, használja a megfelelő gombot.
Kategóriák
Munkaállványok, védőállványok, védőhálók
Munkaállványok, védőállványok, védőhálók
Zsaluk, állványok
Zsaluk, állványok
Épületszerkezetek
Épületszerkezetek
Épületszerkezetek

Nyílászáró, szigetelés, burkolat, ...

Épületgépészet

Kazán, klíma, légkezelő, szaniter, ...

Épületvillamosság

Elosztó, lámpa, tűzjelző, kamera, ...

Berendezések

Utcabútor, targonca, irodabútor, ...

Eszközök

CAD szoftver, hőkamera, vésőgép, ...