A berendezések füstelvezetésre és napi szellőztetésre is alkalmasak
Az átadáshoz közeledve meglátogatták a projektet, megnézték és kipróbálták a rendszert. A tetőn lévő hatalmas füstelvezetők mérete csak melléjük állva érzékelhetők. A két és fél méter széles és három méter hosszú termékek is eltörpültek azonban a hatalmas tetőn.
A szellőztetés hatékonysága már akkor is érződött, amikor csak az üres csarnokrészekben volt kinyitva a rendszer. Remélhetőleg egyre többen felismerik az ilyen rendszerekben rejlő lehetőséget.
Egy nyári meleg napon otthonunk reggeli és esti átszellőztetése teremészetes és megszokott dolog. Semmibe sem kerül, hiszen csak ki kell nyitni az ablakokat. Ipari csarnokoknál is ugyanez a helyzet. Fokozottan igaz ez, ha az épületben valamilyen hőtermelő tevékenység folyik. Gyártás, szerszámöntés, vulkanizálás stb.
A fizika törvényeinek megfelelően a meleg levegő felfelé száll. Ha ezt a levegőt a tetőn ki tudjuk engedni és lent firss levegővel tudjuk pótolni akkor akár 3-5 fokkal is tudjuk csökkenteni a belső hőmérsékletet. És ehhez semmit sem kellett tennünk csak kellően nagy keresztmetszetben ki kell nyitni pár "ablakot".
Egy ipari csarnoknál a legtöbb esetben törvényi előírás a füstelvezetés. Ha már úgy is feltettünk a tetőre jópár füstelvezetőt, az oldalfaba pedig elhelyeztük a frisslevegő utánpótlásra szolgáló berendezéseket, akkor már kis plusz ráfordítással és előre gondolkodással szellőztető funkció beépítésével hosszú távon javítani tudjuk a belső klímát.