DEHN+SÖHNE alkalmazástechnikai tanfolyamok

Archív hír
Az itt szereplő cikk tartalma már lehet, hogy nem aktuális.

2012. július 5-6.

Számítógéppel segített villámvédelmi kockázatelemzés az MSZ EN 62305 szabvány alapján (Dehnsupport programmal)

A képzés célja:
A résztvevők megismertetése az MSZ EN 62305 szabványon alapuló villámvédelmi kockázatelemzés elméleti hátterével és az MSZ EN 62305 szabványsorozat egyes lapjainak összefüggéseivel. A tanfolyam során részletesen ismertetésre kerül az egyes kockázati összetevők által jelentett részkockázatok értelmezése, a védelmi intézkedések célirányos és gazdaságilag ésszerű meghatározása az egyes kockázati összetevők csökkentésére. A tanfolyam további célja ezen elvek gyakorlati elsajátítása számítógépes szoftver segítségével, melynek során a hallgatók számítógép előtt ülve gyakorolják be a kockázatelemzés egyes lépéseit. Például az építmény kockázatelemzés szempontjából fontos paramétereinek értelmezését, a paraméterek kiválasztásával járó mögöttes felelősségvállalást, az egyes paraméterek hatását a kockázati összetevőkre, a védelmi intézkedések és a kockázati összetevők közötti összefüggéseket. A tanfolyam során gyakorlati foglalkozás keretében minden hallgató saját maga végigszámol két teljes mintapéldát. A kockázatelemzés végeztével a kockázatelemzés dokumentálása és az előírt védelmi intézkedések pontos megadása is bemutatásra kerül.
A tanfolyam második részében a veszélyes megközelítési távolság számításának szabványi háttere, a problémakör, a számítási képletek és azok alkalmazása kerül bemutatása különböző villámvédelmi megoldások esetén.
Bemutatásra kerül két excel makró is. Az egyik programmal különböző, gyakran előforduló geometriai elrendezésekre lehet a felfogócsúcs hosszát a szabvány előírásainak betartásával a védőszög, illetve a gördülő gömb módszerrel kiszámítani. A második programmal a szabvány szerinti A, illetve B típusú földelőrendszerek szükséges minimális méreteit lehet kiszámítani.

Időtartam: 1,5 nap
A tanfolyam az első napon 9.00-17.00-ig, a második napon 9.00-13.00 tart.

Helyszín:
Óbudai Egyetem Kandó Kálmán Villamosenergetikai Intéztet
H-1034 Budapest, Bécsi út 94-96./a, C ép. 212 Dr. Bendes Tibor labor

A tanfolyam az Óbudai Egyetem Kandó Kálmán Villamosenergetikai Intéztettel közös szervezésben zajlik.

Időpont: a következő tanfolyam 2012. július 5-6.
Jelentkezés függvényében folyamatos. A tanfolyamot megfelelő létszámú jelentkező esetén indítják el.

Részvételi díj: 16 000 Ft+27% ÁFA
A részvételi díj tartalmazza a tanfolyam első napján az ebédet, a tanfolyam első és második napján a szünetekben a büfét, és a részletes oktatási anyagot írásos, kinyomtatott, valamint elektronikus formában.

A tanfolyamon minden résztvevő számára számítógépet biztosítanak, telepített Dehnsupport programmal.

MMK Kreditpont: 10 kreditpont

Jelentkezés
Napelemes rendszerek villám- és túlfeszültségvédelme

A képzés célja:
A tanfolyam célja a hallgatókat megismertetni a napelemes rendszerek villám- és túlfeszültség-védelmének kialakítására vonatkozó szabványi háttér, ezen belül az MSZ EN 62305 szabványsorozat napelemes rendszerekre vonatkozó részeivel. A napelemes rendszerek esetében kiemelt figyelmet kell fordítani a külső villámvédelmi megoldásokra, hiszen a napelemes rendszereket általában exponált helyen, építmények tetőszerkezetén vagy napelem-farmok esetén mezőgazdasági területen helyezkednek el. A tanfolyamon bemutatásra kerül a napelemes rendszerek külső villámvédelmének tervezési módszerei, speciális megoldásai, ezek között az árnyékképződés problémája, továbbá a veszélyes megközelítési távolság számítása, és betartásának lehetséges műszaki megoldásai (HVI nagyfeszültségű szigetelővel ellátott levezető). Bemutatásra kerülnek a napelemes rendszerek AC és DC oldali túlfeszültségvédelmének kiválasztási szempontjai, az alkalmazható készülékek tulajdonságai és beépítési helyei.
Ismertetésre kerül a napelemes rendszerek villámvédelmi potenciálkigyenlítési és funkcionális földelési kérdései is.
Szó esik a napkövető rendszerek villámvédelméről, valamint az ehhez kapcsolódó adatfeldolgozó és adatrögzítő elemek túlfeszültségvédelméről is.

Időtartam: 1 nap
A tanfolyam 9.00-17.00-ig tart.

Helyszín:
DEHN + SÖHNE GmbH Magyarországi Képviselet
H-1119 Budapest, Fehérvári út 89-95, 4. em. 434 szoba, Multiplaza irodaház

Időpont: a következő tanfolyam 2012. július 5-6.
Jelentkezés függvényében folyamatos. A tanfolyamot megfelelő létszámú jelentkező esetén indítják el.

Részvételi díj: 6 000 Ft+27% ÁFA
A részvételi díj tartalmazza a szünetekben a büfét, és a részletes oktatási anyagot írásos, kinyomtatott, valamint elektronikus formában.

MMK Kreditpont: 2 kredit pont

Jelentkezés
Ha a DEHN+SÖHNE alkalmazástechnikai tanfolyamokkal kapcsolatban információt szeretne kérni a DEHN+SÖHNE GmbH.+Co. KG. magyarországi képviselet munkatársától, használja az alábbi Információkérés gombot.
Kategóriák
Túlfeszültség-védelem, villámvédelem
Túlfeszültség-védelem, villámvédelem
Kisfeszültségű villamosenergia-elosztás
Kisfeszültségű villamosenergia-elosztás
Épületvillamosság
Épületvillamosság
Épületszerkezetek

Nyílászáró, szigetelés, burkolat, ...

Épületgépészet

Kazán, klíma, légkezelő, szaniter, ...

Épületvillamosság

Elosztó, lámpa, tűzjelző, kamera, ...

Berendezések

Utcabútor, targonca, irodabútor, ...

Eszközök

CAD szoftver, hőkamera, vésőgép, ...