Hatékony és környezetbarát létesítményüzemeltetés gázüzemű hőszivattyúkkal

Az elektromos rendszerek áramfogyasztásának mindössze töredékével működik

Az elektromos rendszerek áramfogyasztásának mindössze töredékével működik az a gázüzemű hőszivattyú, amely 2012 májusától érhető el a Panasonic értékesítési hálózatában. Azoknak a felhasználóknak, akik meglévő, vízalapú hűtési rendszereikhez szeretnék csatlakoztatni a korszerű VRF rendszereket, a japán gyártó új, vizes hőcserélőt is kifejlesztett.
Gázmotoros VRF hőszivattyú

Az elektromos meghajtású VRF (változó hűtőközeg térfogatáramú hűtő, fűtő rendszer) bemutatása után tovább bővíti kínálatát a Panasonic. Felhasználói igények a VRF rendszerek esetén is szerteágazóak, és a központi hűtő, fűtő rendszer kiválasztását a helyszíni adottságok mindig befolyásolják. Amennyiben a rendelkezésre álló elektromos energia korlátozott vagy üzemeltetési szempontokból előnyösebb egy földgázzal üzemelő rendszer telepítése, a Panasonic gázmotoros VRF hőszivattyú rendszere lehet a legoptimálisabb választás.
A 2,1 liter lökettérfogatú gázmotor főtengelye által meghajtott kompresszorok fordulatszáma, a kívánt helyiséghőmérséklet függvényében, egy mikroprocesszor által vezérelt motor fordulatszámának változásával együttesen szabályozott, így a VRF rendszereknél az inverteres meghajtásnak jellemző magas részterheléses hatékonyság a GHP típusoknál is jelentkezik.

A gázmotor alkalmazásának további előnyei:
  • Hőszivattyú üzemben nincs leolvasztási ciklus, a gázmotor hűtővizének hője hasznosul az elpárologtató jégtelenítésére továbbá a névleges fűtőteljesítmény még -20°C külső hőmérséklet esetén sem csökken ennek köszönhetően.
  • Hűtő üzemben a motor hulladék hője akár 75°C használati melegvíz előállítására fordítható egy lemezes hőcserélőn keresztül.
A gázmotoros hőszivattyúk mind 2 és 3 csöves (hővisszanyerős) kivitelben megjelennek és a beltéri egységek, vezérlő rendszerek megegyeznek az ECO-i elektromos VRF rendszerével, amely teljes kombinálhatóságot biztosít.
Hidraulikus modul VRF rendszerekhez

A VRF rendszerek elterjedésének okai a kiváló energiahatékonyság mellett, a széles körű alkalmazhatóság, könnyű tervezhetőség, kiegészító berendezések számának csökkenése, egyszerűbb beépíthetőség (kisebb csőátmérők) illetve a központi és távfelügyeletről történő vezérlési lehetőségek széles köre. Mindezek ellenére sok esetben szükség van a VRF és a víz közvetítő közeges rendszer közötti átjárhatóságra.
A Panasonic hidraulikus modulja csatlakoztatható a VRF hűtőközeg elosztó csővezetékére és kommunikációs rendszerére, és biztosítja a hűtőközeg-víz közötti hőcserét. Ennek köszönhetően hűtött-fűtött víz előállítható, hogy kiszolgálja a vizes hőleadókat. A hőcserélő 3 méretben lesz elérhető akár 71 kW hűtő (A35/W7) és 80 kW fűtő (A7/W45) teljesítménnyel.

A gázmotoros VRF hőszivattyúk és a hidraulikus modulok előreláthatólag 2012 májusától elérhetőek.

Ha a gázmotoros VRF hőszivattyúkról, illetve a hidraulikus modulokról bővebb információt szeretne kérni a Panasonic Marketing Europe GmbH South-East Europe Fióktelep munkatársától, használja az Információkérés gombot.
Kategóriák
Hőszivattyúk
Hőszivattyúk
Hőtermelők, hőleadók, hőcserélők, kémények
Hőtermelők, hőleadók, hőcserélők, kémények
Épületgépészet
Épületgépészet
Épületszerkezetek

Nyílászáró, szigetelés, burkolat, ...

Épületgépészet

Kazán, klíma, légkezelő, szaniter, ...

Épületvillamosság

Elosztó, lámpa, tűzjelző, kamera, ...

Berendezések

Utcabútor, targonca, irodabútor, ...

Eszközök

CAD szoftver, hőkamera, vésőgép, ...