proidea.hu online termékinformációs katalógus

Halfen melegen hengerelt ankersínek a 4-es metró állomásaiban


2008. december 12.

Biztonságos, erős, gyors és rugalmas szerelés

Felismerve azt, hogy a metróépítés tartószerkezeteiben levő nagy mennyiségű vas a dübeles rögzítések alkalmazását jelentősen megnehezíti, a budapesti 4-es metró egyes állomásainak építése során a választás a már több évtizede bevált rögzítési módra, a bebetonozható ankersínekre esett. A könnyen szerelhető és rugalmasan állítható ankersínek a méretbeli eltérésekből adódó problémák kivédésére is kiválóan alkalmasak.

A mai ankersínek magas minőségű high-tech termékek kimagasló teljesítménnyel. Akár 2,7 tonna csavaronkénti teherbírású ankersínek is kaphatók. Az ankersínek statikus és dinamikus terheléseket is képesek felvenni.

Az ötlet egyszerű, de nagyszerű: a munkaigényes dübelezés vagy hüvelyek helyett, mely nem mindig pontos, egy C-profil kerül bebetonozásra csapszeges vagy hegesztett ankerekkel. A beépítés nagyon egyszerű: a síneket a fazsaluzatra szögelik . A beton szilárdulása után a habtöltetet a sín belsejéből el kell távolítani. Ezek után a kalapácsfejű csavarok 90 fokos jobbra fordításával a profilnyílásba helyezhetőek. A menet végében található jelölés segítségével a beépítés könnyen ellenőrizhető. A rögzítendő szerkezetek bármely helyen felcsavarozhatók.
 
Halfen DYNAGRIP ankersín   Halfen ankersín beépítés   Halfen ankersínek
Így az elkerülhetetlen építési eltérések könnyen korrigálhatók és utólagos változtatások is könnyen elvégezhetők. A felhasználó előnye: a szerelés nem igényel különösebb szerszámokat, gépeket, nincsen szükség fúrásra. Az időjárástól független szerelés mindenkor biztosított. A sínek azonnal terhelhetőek. A különböző felhasználási területek érdekében az ankersínek tűzihorganyzott és nemesacél kivitelben is készülnek. A 100 mm-es rövid daraboktól egészen 6.07 m-ig különböző hosszakban szállíthatók a sínek. Az ankertávolság a hosszabb sínek esetében 250 mm, a homlokzati rögzítéshez pedig speciális 38/17-es profil készül 200 mm-es ankertávolsággal. A profilok általában fejes ankerral kerülnek szállításra. Az ankersínek használata főleg az erősen vasalt építőrészeknél ajánlott.

A leggazdaságosabb rögzítési megoldás akkor érhető el, ha a szükséges terhelési igény már a tervezés során figyelembevételre kerül. A sínek a különböző terhelési fokozatoknak megfelelően már egészen 27 kN csavaronkénti terhelésig kaphatók. Hosszirányú terhelések esetén a fogazott HZA sínek ajánlottak: a fogazásnak köszönhetően a pontszerű terhelési képesség egészen 12 kN-ig terjed minden irányban. Hajlított formában is léteznek a sínek pl. alagútépítéshez.

Különös igénybevételre ajánlottak a DYNAGRIP sínek. Ezek a speciális sínek melegen hengereltek, melyek fogazottak és statikus, valamint dinamikus terhelések esetén is ajánlottak. A 38/23 és 29/20-as profilméretekkel két kis méret áll rendelkezésre, mely mégis minden irányban nagy teherfelvételre képes és természetesen szakhatósági engedéllyel rendelkező termék. Így ezek a sínek például főleg felvonósínek rögzítésére alkalmasak.
 


Ha az ankersínekkel kapcsolatban információt, katalógust vagy árajánlatot szeretne kérni a Halfen-Riss GmbH Magyarországi Kereskedelmi Képviseletének munkatársától, használja az alábbi Információkérés gombot.
 
 

Cég
Székhely: 40764 Langenfeld, Liebigstrasse 14.
E-mail:
Web: www.halfen.hu
Kulcsszavak:  ankersín  ankersínek  rögzítés  rögzítések  rögzítéstechnika  Dynagrip