Korszerű melegvíz előállítás HAJDU hőszivattyús forróvíztárolóval

A használati melegvíz előállítás mellett ugyanaz a készülék további előnyökkel is szolgálhat a szellőztetés, légkondicionálás és páramentesítés kapcsán is

Napjainkban egyre gyakrabban kerül előtérbe a kérdés, hogy hogyan tudjuk családi házunk, lakásunk rezsiköltségét még jobban csökkenteni. Ha már megtörtént a nyílászárók cseréje, a külső fal szigetelése, felmerül a kérdés, hogy milyen lehetőség van a további korszerűsítésre, amely viszonylag alacsony költséggel megoldható.

A magyarországi lakások, családi házak túlnyomó része a használati meleg vizet vagy villamos áramból, vagy pedig földgázból állítja elő. Ezeknek a kiváltására egy olcsó alternatíva lehet a hőszivattyús bojler beépítése. Ez történhet a jelenlegi rendszer kombinációjával, vagy teljes cseréjével is.

A feladat megoldására létezik magyar gyártmányú készülék, amelyet a HAJDU Hajdúsági Ipari Zrt. gyárt és Magyarországon is kapható.

A HAJDU hőszivattyús forróvíztároló család, amelynek HB300 alap-, HB300C alsó csőkígyós- és HB300C1 felső csőkígyós típusa 2015-ben elnyerte a rangos Magyar Termék Nagydíjat.

A készülék működési elve:

A hőszivattyú a lakás elhasznált levegőjét felhasználva melegíti fel a tárolóban lévő vizet 60°C-ra. Amennyiben a hőszivattyúból kifúvott levegőt nem vezetjük a helyiségen kívülre, úgy ez a hőelvonás hűti a helyiséget. Ha a készülékből kiáramló levegőt kivezetjük, akkor a helyiség vagy lakás szellőzését szolgálja. A készülék a ház szellőztető rendszeréhez is csatlakoztatható. Mivel nedvességet nyer ki az elhasznált levegőből, így a helyiség levegőjét szárítja.
Összefoglalva az előbbieket: a használati meleg víz előállítás mellett ugyanaz a készülék további előnyökkel is szolgálhat, úgymint szellőztetés, légkondicionálás és páramentesítés!

Elektromos fűtőtest segítségével a használati víz 60°C-ra felmelegíthető, tehát ez azt is jelenti, hogy önmagában egy hőszivattyús bojler képes ugyanazt kimeneti hőmérsékletet produkálni bármilyen időjárási viszonyok mellett, mint bármelyik hagyományos villanybojler, vagy gázüzemű vízmelegítő. Itt érdemes megemlíteni a rendszer előnyeit és hátrányait is.

Korszerű melegvíz előállítás HAJDU hőszivattyús forróvíztárolóval
Korszerű melegvíz előállítás HAJDU hőszivattyús forróvíztárolóval

Amit nagyon fontos tudni, és mérlegelni egy ilyen hőszivattyús rendszer beépítésekor, hogy milyen hőmérséklet ingadozás van a helyiségben, illetve a betápláláshoz használt levegő hőmérséklete milyen tartomány között ingadozik. Általánosságban jellemző a hőszivattyús rendszerekre, hogy a téli hónapokban, ha a betápláláshoz használt meleg levegő hőmérséklete csökken, akkor a rendszer hatásfoka is ezzel párhuzamosan csökken. Egy ilyen készülék működési tartománya rendszerint -7°C és + 43°C között mozog. Természetesen ez azt is jelenti, hogy a készülék +43°C fokon sokkal jobb hatásfokkal (C.O.P-vel) üzemel, míg a tartomány alsó részén már esetenként szükséges, hogy a kiegészítő fűtés is besegítsen a melegvíz előállításánál. Ez a rásegítés azonban még mindig azt jelenti, hogy egy ilyen készülék optimális esetben harmad annyi energia felhasználásával képes üzemelni, mint egy villanybojler. Ez egy 25°C hőmérséklet esetén 3.5 C.O.P értéket jelent. Itt érdemes kitérni emiatt a kombinálhatóságra is. Mivel a hőszivattyú rásegítő elektromos fűtése már önmagában képes kb 100-120 litert tud a fűtőegység felfűteni, ezért a villany vagy gázbojlerekkel történő kombinálás értelmetlen. A készülék kialakítása azonban olyan, hogy a HMV tartály belsejében további csőkígyó helyezkedik el, ami lehetőséget ad napkollektorral történő kombinálással, vagy akár a vegyes tüzelésű kazán fűtési rendszerével történő összekapcsolásra, és ezáltal a fűtésre szánt hőt melegvíz készítésre is használhatjuk.

A beépített csőkígyó lehetőséget ad hő kivételére is, így passzív házak fűtésére is felhasználható és elegendő a hőszivattyú által termelt hő.
A tartály és a belsejében elhelyezkedő csőkígyó külső része tűzzománc bevonattal rendelkezik, továbbá beépített aktív anód biztosítja a korrózióvédelmét. A készülék anódfogyás kijelzővel rendelkezik, amely az anód állapotát, elhasználtságát mutatja, és a készülék leürítése, megbontása nélkül ellenőrizhető az anód állapota.
A készülék önálló szabályozással rendelkezik, rengeteg előre beprogramozott beállítási lehetőséggel. Az alap beállításoknál ki kell választani, hogy a készülék tisztán hőszivattyúként, ECO módban, vagy kombinált üzemmódban a kisegítő fűtés felhasználásával, vagy akár csak hagyományos villanybojlerként üzemeljen elektromos áram felhasználásával. A felhasználó a három fajta üzemmódot a szerint választja ki, hogy a környezetből a készülék mennyi energiát tud felszabadítani és felhasználni, illetve milyen hőmérséklettel rendelkezik a lakásba belépő hidegvíz. Természetesen kiválasztható az is, hogy milyen hőmérsékletű melegvizet szeretnénk előállítani, de akár időzíthetjük is a hőszivattyút, hogy mikor üzemeljen és milyen időtartamig.

A hőszivattyús forróvíztároló részletes termékismertető katalógusáért kattintson a hír alatti termékképre. Amennyiben árajánlatot vagy bővebb információt szeretne kérni a HAJDU Zrt. munkatársától, használja a megfelelő gombot.

A hírben szereplő termékek
hajdu HB hőszivattyús forróvíztárolók
 
hajdu HB hőszivattyús forróvíztárolók

A hajdu hőszivattyús forróvíztároló a tartályban lévő víz felmelegítéséhez szükséges energia 70%-át a levegőben korlátlan mennyiségben rendelkezésre álló energiából nyeri. Ezzel a környezetbarát technológiával a tárolóban lévő vizet max. 60 °C-ra melegíthetjük fel úgy, hogy 1 kWh villamosenergia felhasználásával 3,7 kWh hőenergiát állítunk elő. Az energiatakarékos és környezetbarát melegvíz készítéssel párhuzamosan a hőszivattyús forróvíztárolóhoz csatlakoztatott légtechnika lehetővé teszi egy lakás szellőztetését, páramentesítését, vagy akár a klimatizálását is. Fűtési időszakban célszerű az 500 m³/óra tömegáramú hideg levegőt kivezetni az épületből. A HAJDU hőszivattyú -7 °C-os levegővel is képes üzemelni, de 0 °C alatt célszerű a hibrid üzemmódot választani, ahol egy 1800 W-os elektromos fűtőbetét segíti a melegvíz elkészítését. A tartály korrózió elleni védelmét tűzzománc bevonat biztosítja, melyet beépített magnézium aktív-anód egészít ki. A HB200C, HB300C, HB300C1 típusú hőszivattyús forróvíztároló tartalmaz egy hőcserélőt is, amellyel közvetlenül szolár rendszerhez is csatlakoztatható, de akár egy helyiség fűtési energiáját is szolgáltathatja.

Termékismertető
Műszaki adatok
Tovább
Termék kártya
Kapcsolódó hírek
A HAJDU hőszivattyús forróvíztároló termékcsalád (HB300, HB300C, HB300C1) elnyerte a Magyar Termék Nagydíj Védjegyet
A HAJDU hőszivattyús forróvíztároló termékcsalád (HB300, HB300C, HB300C1) elnyerte a Magyar Termék Nagydíj Védjegyet
Passzívház fűtésére is alkalmas, továbbá integrálható más megújuló energiás rendszerelemekkel
A HAJDU hőszivattyús forróvíztároló termékcsalád (HB300, HB300C, HB300C1) elnyerte a Magyar Termék Nagydíj Védjegyet
HAJDU HB 300 és HB 300C típusú hőszivattyús forróvíztároló
HAJDU HB 300 és HB 300C típusú hőszivattyús forróvíztároló
A használati melegvíz előállítása mellett további előnyökkel is szolgálnak
HAJDU HB 300 és HB 300C típusú hőszivattyús forróvíztároló
Kategóriák
Hőszivattyúk
Hőszivattyúk
Közvetett fűtésű melegvíztárolók, puffertartályok
Közvetett fűtésű melegvíztárolók, puffertartályok
Hőtermelők, hőleadók, hőcserélők, kémények
Hőtermelők, hőleadók, hőcserélők, kémények
Épületgépészet
Épületgépészet
Épületszerkezetek

Nyílászáró, szigetelés, burkolat, ...

Épületgépészet

Kazán, klíma, légkezelő, szaniter, ...

Épületvillamosság

Elosztó, lámpa, tűzjelző, kamera, ...

Berendezések

Utcabútor, targonca, irodabútor, ...

Eszközök

CAD szoftver, hőkamera, vésőgép, ...